Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zabrał kluczyki i ukradł samochód. Świadkowie szybko go dogonili

Dodano: 27.04.2016 | 09:01

26-latek postanowił zakończyć wizytę w barze kradzieżą samochodu.

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali złodzieja po otrzymaniu zgłoszenia.

Fot. archiwum

Do pościgu za złodziejem doszło w poniedziałek w Inowrocławiu. Najpierw świadkowie kradzieży pozbawili mężczyznę łupu, a potem został on ujęty przez policjantów.

W poniedziałek podczas pobytu w jednym z barów w Inowrocławiu 26-latek upatrzył sobie zaparkowany w pobliżu samochód marki Peugeot Partner. Auto należało do jednego z pracowników lokalu. Mężczyzna odwrócił uwagę zebranych osób, zabrał kluczyki i ukradł peugeota. Świadkowie natychmiast zauważyli odjeżdżający samochód i gdy ten zatrzymał się na chwilę, doskoczyli do pojazdu i odzyskali kluczyki, a złodziej musiał ratować się ucieczką.

O zdarzeniu poinformowana została policja. Mundurowi zauważyli sprawcę na jednej z ulic i po krótkim pościgu zatrzymali go. Inowrocławianin był nietrzeźwy, a w czasie przeszukania okazało się, że ma przy sobie woreczek ekstazy. Mężczyzna trafił do aresztu i we wtorek usłyszał zarzuty: kradzieży z włamaniem do samochodu, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadania środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sebastian Torzewski