Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zajęcia na UKW tylko w formie zdalnej. Jest decyzja odnośnie egzaminów dyplomowych

Dodano: 08.05.2020 | 19:55

Rektor uniwersytetu wydał zarządzenie.

Na zdjęciu: UKW poinformowało, jak zorganizowana będzie praca na uczelni w najbliższych miesiącach.

Fot. Szymon Fiałkowski

Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego prof. dr hab. Jacek Woźny wydał zarządzenie, w którym określił szczegół organizacji procesu kształcenia i egzaminów dyplomowych na uczelni. Wiadomo już, że do końca semestru studenci będą realizować program zdalnie.

Zajęcia na UKW będą realizowane zdalnie do 16 czerwca. Dzień później rozpocznie się letnia sesja egzaminacyjna, która potrwa aż do 18 września 2020 roku. Sesję poprawkową zaplanowano na 19-30 września. – Zajęcia dydaktyczne wymagające bezpośredniego udziału studentów, które nie mogły zostać zrealizowane w części lub w całości semestrze letnim 2019/2020 mogą być realizowane do 11 września 2020 r. w terminach ustalonych pomiędzy prowadzącym, starostą roku i planistą oraz zgłoszone do zastępcy ds. kształcenia – czytamy w zarządzeniu rektora.

Zaliczenia i egzaminy w sesji letniej mają odbywać się w formie stacjonarnej lub zdalnie. Rektor dopuszcza zmianę metod i kryteriów oceniania w stosunku do informacji zawartych w sylabusie. Zaliczenia i egzaminy zajęć zakończonych zdalnie mogą odbyć się w formie stacjonarnej od 17 czerwca z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego, zaś zdalnie w formie ustalonej przez prowadzącego ze starostą roku, ale w terminie poprzedzającym termin rozpoczęcia sesji egzaminacyjnej.

W trybie zdalnym mogą być przeprowadzane także egzaminy dyplomowe. Student oraz komisja mają w nich uczestniczyć za pomocą usługi Microsoft Teams. Będzie tak jedynie wtedy, gdy studenci i członkowie komisji będą mieli techniczną możliwość uczestnictwa.

19 maja mamy poznać nazwisko rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na kolejną kadencję. Prof. Jacek Woźny stara się o reelekcję, a jego konkurentem jest prof. Bernard Mendlik, dziekan Wydziału Edukacji Muzycznej UKW. Cztery dni wcześniej odbędzie się natomiast spotkanie z kandydatami, które przyjmie formułę transmisji na żywo.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments