Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zakończono budowę nowego basenu w Fordonie. Zobacz jego wnętrza [ZDJĘCIA]

Dodano: 05.01.2021 | 12:26

Na zdjęciu: Pływalnia przy SP 67 jest wyposażona w basen o długości 25 metrów z sześcioma torami, basen do nauki pływania wyposażony w grzybek wodny, rwącą rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem, a także w brodzik dla niemowląt i dwie wanny z hydromasażem.

Fot. Bydgoskie Centrum Sportu

Szkoła podstawowa nr 67 w Fordonie zyskała nowy basen. Trwająca od wiosny 2019 roku budowa pływalni zakończyła się w grudniu 2020 roku – obecnie w obiekcie przeprowadzane są odbiory techniczne. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z jej dobrodziejstw po zniesieniu obostrzeń uniemożliwiających korzystanie z kompleksów sportowych.

Podpisanie umowy na budowę pływalni przy ulicy Kromera nastąpiło pod koniec kwietnia 2019 roku. Kilka tygodni później ruszyły pierwsze prace budowlane – pracownicy wykonawcy inwestycji, czyli firmy Strabag, wyburzyli jedno z wejść do sali gimnastycznej (która sąsiaduje z powstającym basenem) oraz rozpoczęli roboty ziemne. Na przełomie 2019 i 2020 roku zakończono budowę żelbetowej konstrukcji budynku oraz wykonano pokrycie dachowe. Wtedy też rozpoczęto montaż przeszkleń i prace we wnętrzach obiektu i podłączono także centralne ogrzewanie.

Sytuacja epidemiczna nie spowolniła tempa realizacji inwestycji. Wiosną zakończono prace przy elewacji oraz przy najważniejszych elementach wewnątrz obiektu, a latem kontynuowano m.in. montaż oświetlenia i wyposażenia pływalni. Na przełomie lata i jesieni przed basenem rozpoczęto budowę miejsc parkingowych – poza miejscami dla samochodów i autokarów, na parkingu ustawiono również wiatę rowerową.

Zakończono budowę nowego basenu w Fordonie. Zobacz jego wnętrza [ZDJĘCIA]

Zobacz również:

Startuje budowa basenu na Miedzyniu

Jak informuje bydgoski ratusz, budowa nowego fordońskiego miejsca rekreacji zakończyła się pod koniec grudnia 2020 roku. – Wykonawca pod koniec roku zgłosił gotowość do odbioru końcowego. To ostatni etap przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie – przekazał magistrat. Odbiory rozpoczną się w pierwszych dniach stycznia. – Przeprowadzane są także szkolenia personelu oraz rozruch techniczny urządzeń – informuje urząd miasta.

Pływalnia przy SP 67 jest wyposażona w basen o długości 25 metrów z sześcioma torami, basen do nauki pływania wyposażony w grzybek wodny, rwącą rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem, a także w brodzik dla niemowląt i dwie wanny z hydromasażem. Ważnym elementem pływalni jest zjeżdżalnia rurowa o długości 58 metrów, wyposażona w multimedia i inne atrakcje. Basen wyposażono w trybuny na 159 miejsc, zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, a także w dwie sauny suche fińskie. W ramach kompleksu funkcjonować będzie również siłownia i sala fitness.

W nowym obiekcie zastosowano technologię uzdatniania wody basenowej poprzez chlorowanie, lampy UV i ozonowanie, która ma zredukować nieprzyjemny zapach na sali basenowej; zainstalowano także system zmniejszający zużycie wody – ta zrzucana z basenu będzie filtrowana i ponownie trafi do niecki pływalni. Koszt inwestycji to 33 miliony złotych.

Jak zapewnia ratusz, uczniowie oraz mieszkańcy (w godzinach popołudniowych i wieczornych) będą mogli skorzystać z nowej pływalni w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju i zniesienia obostrzeń, które wymusiły zamknięcie obiektów sportowych. Basen na osiedlu Zofin będzie trzecim tego typu obiektem w Fordonie – obecnie mieszkańcy tej części Bydgoszczy mogą korzystać z pływalni przy XV Liceum Ogólnokształcącym na osiedlu Przylesie i basenu „Ikar” przy SP 65 na osiedlu Szybowników.

Poza basenem przy SP 67, w ubiegłym roku zakończono także budowę Nowej Astorii. W kompleksie przy ulicy Królowej Jadwigi powstał basen o wymiarach olimpijskich – długości 50 metrów i szerokości 25 metrów – z ruchomym dnem, sala rozgrzewkowa, pomieszczenia do fitnessu, siłownie, sale szkoleniowe, sauny, jacuzzi, a także hangar na kajaki. W najbliższych tygodniach firma Alstal (która wybudowała nowy basen Astorii) rozpocznie też realizację wyczekiwanej pływalni na Miedzyniu, przy ulicy Pijarów.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Swiadomy
Swiadomy
3 lat temu

Czekac na zniesienie obostrzen — czyli ile lat ???