Bydgoszcz
-5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H -4 • L -7
-13C
Nd
-13C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeZakończono budowę nowych miejsc parkingowych na Kapuściskach. Powstały w ramach BBO
szarych szeregów bydgoszcz
01.12.2020 | 08:44

Zakończono budowę nowych miejsc parkingowych na Kapuściskach. Powstały w ramach BBO

Na zdjęciu: Przy ulicy Szarych Szeregów powstało 50 miejsc do parkowania.

Fot. ZDMiKP

Przy ulicy Szarych Szeregów zakończyła się budowa miejsc parkingowych. Inwestycja na osiedlu Kapuściska została zrealizowana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Parking powstał wzdłuż budynków wielorodzinnych Szarych Szeregów 4 oraz 11-14. Jego realizacja rozpoczęła się w połowie września. Tak jak planowano, w ramach inwestycji zbudowanych zostało prawie 50 stanowisk postojowych z dodatkowymi miejscami parkingowymi dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Zakres robót obejmował również przebudowę skrzyżowania w ciągu ulicy Szarych Szeregów, a dokładnie – jego wlotu południowego. Przebudowa polegała na zwiększeniu promienia skrętu z 7 do 9 metrów. – W ten sposób ułatwiliśmy dojazd m.in. autokarów do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5, przy której powstał nowy basen – podkreśla Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP.


CZYTAJ TAKŻE: Już w tym tygodniu wielkie zmiany w komunikacji na Kapuściskach. Sprawdź szczegóły


Dodatkowo, z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, w obrębie przejść dla pieszych obniżono krawężniki. Prace trwały dwa miesiące. Koszt zadania to 290 tysięcy zł. Warto dodać, że od dziś (1 grudnia) startuje głosowanie na projekty zgłoszone w tegorocznej edycji BBO – szczegóły podamy dziś na naszym portalu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści