[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Zarząd Dróg łączy siły z Google. Planowanie podróży komunikacją miejską ma być łatwiejsze

Dodano: 22.06.2021 | 11:05

Na zdjęciu: Nowa funkcja umożliwi łatwiejsze zaplanowanie podróży autobusem.

Fot. Szymon Fiałkowski

Funkcja Google Transit jest już dostępna w Bydgoszczy. Dzięki niej łatwiej będzie zaplanować podróż autobusem bądź tramwajem.

Nowa usługa to efekt porozumienia między ZDMiKP a Google. Dziś (22 czerwca) ruszyła faza testów, podczas której sprawdzana będzie poprawność przekazywanych informacji. Dodatkowo Google będzie uaktualniał mapy z uwzględnieniem zrealizowanych inwestycji drogowych w mieście (m.in rozbudowanej ul. Kujawskiej).

Funkcja Transit jest dostępna zarówno poprzez komputery, jak i urządzenia mobilne. Po wyznaczeniu trasy i wybraniu opcji podróży transportem publicznym, system zaproponuje połączenia, wskazując numer linii, nazwy przystanków, godziny odjazdu i przyjazdu oraz czas podróży. Będzie można też wskazać, czy chcemy unikać na przykład przesiadek albo chodzenia.

Cieszę się, że dzięki współpracy z Google dołączyliśmy do grona miast, w których jest już dostępna funkcja Transit. To kolejne udogodnienie, z którego skorzystają zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający nasze miasto – mówi Rafał Grzegorzewski, zastępca dyrektora ZDMiKP. – Cieszymy się, że możemy szybciej przekazywać informacje podróżnym i brać udział w rozwoju cyfryzacji naszego miasta – dodaje.

Na stronie ZDMiKP nadal można sprawdzić, za ile minut na konkretny przystanek przyjedzie pojazd wybranej linii (odjazdy.zdmikp.bydgoszcz.pl). Podobne wskazania są dostępne również na tablicach informacji pasażerskiej oraz w formie papierowej na wiatach przystankowych. – Wiele informacji przekazujemy też na bieżąco, za pomocą naszych kont społecznościowych – przypominają drogowcy.

 

Zarząd Dróg łączy siły z Google. Planowanie podróży komunikacją miejską ma być łatwiejsze
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emil
1 rok temu

Te tablice co pokazują odjazdy tramwajów i autobusów to można je wsadzić w……..
Już kilka razy naciolem się na nich pokazuje np 2 tramwaj a przyjeżdża inny nie wiem ale w Gdańsku Toruniu Warszawie pokazuje dobrze a tu w Bydgoszczy nie wydana kasa bezsensu aaaaa i nie które wogole nie działają !

Abc
Abc
1 rok temu

Minuta na tablicach trwa w rzeczywistości 4 minuty😂 Może na stronie zdmikp będzie umieszczać informacje – w którym tramwaju można skasować/kupić bilet, bo od 2 miesięcy jeżdżę na gapę, bo kasowniki nie działają, a nie chcę korzystać z karty płatniczej gdyż często nalicza mi transakcję dwa razy.