Bydgoszcz
7C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
14C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoZaszczep się bez rejestracji na Starym Mieście. Kolejna weekendowa akcja ratusza
29.07.2021 | 14:37

Zaszczep się bez rejestracji na Starym Mieście. Kolejna weekendowa akcja ratusza

Na zdjęciu: Urząd miasta zachęca mieszkańców do szczepień.

Fot. Szymon Fiałkowski

Miasto Bydgoszcz wspólnie z Centrum Medycznym Gizińscy organizuje kolejną dwudniową akcję plenerowych szczepień przeciwko COVID-19. Odbędzie się ona jutro i w sobotę (30 i 31 lipca) w amfiteatrze przy ulicach Mostowej i Grodzkiej, obok spichrzy. By się zaszczepić, nie trzeba się wcześniej nigdzie rejestrować – wystarczy przynieść ze sobą dowód osobisty.

Szczepienia zaplanowane są na najbliższy weekend w godzinach od 12 do 18 w amfiteatrze nieopodal Mostu Staromiejskiego i Starego Rynku. W punkcie będzie można zaszczepić się szczepionką Pfizer lub jednodawkową Johnson&Johnson. By skorzystać z tej możliwości, nie trzeba się wcześniej rejestrować, wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty. Przygotowanych będzie ok. 500 szczepionek. W przypadku szczepionki Pfizer, drugą dawkę można przyjąć w dowolnym punkcie szczepień na terenie Polski.

W tej chwili notujemy w Polsce spadek liczby zakażonych koronawirusem, jednak – zdaniem fachowców – jeśli liczba zaszczepionych nie wzrośnie, na jesieni możemy się spodziewać kolejnej fali zachorowań. Dlatego bardzo zachęcamy mieszkańców, którzy do tej pory się nie zaszczepili, żeby skorzystali z naszej akcji – informuje urząd miasta.

W Bydgoszczy do tej pory zaszczepiło się ok. 50% mieszkanek i mieszkańców. – Zachęcamy do zaszczepienia się wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili. Dbajmy o siebie i najbliższych – przekonują urzędnicy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści