Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 18 • L 16
17C
Sob
12C
Nd
16C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI#Zatrzymajmy Magię Świąt! z Calisthenics Academy. Każdy może pomóc w świątecznej akcji charytatywnej
10.12.2016 | 16:34

#Zatrzymajmy Magię Świąt! z Calisthenics Academy. Każdy może pomóc w świątecznej akcji charytatywnej

Ruszyła zbiórka darów.

Na zdjęciu: Calisthenics Academy jest największą organizacją w Polsce, zajmującą się wschodzącą dyscypliną sportową, jaką jest Street Workout lub inaczej kalistenika.

Fot. Materiały prasowe

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia bydgoscy miłośnicy kalisteniki postanowili zorganizować akcję charytatywną. Pomoc skierowana będzie do Świetlicy Środowiskowej „Narnia” przy ul. Pomorskiej 57, Domu Samotnej Matki przy ul. Polanka 1 oraz Centrum Pomocy dla Bezdomnych przy ul. Fordońskiej 422.

Świąteczna akcja prowadzona jest pod hasłem „#Zatrzymajmy Magię Świąt!”. – Niestety, nie dla wszystkich ten czas jest tak radosny. Żyje wśród nas wiele osób, które z różnych przyczyn nie mogą obchodzić świąt tak, jakby tego chciały. Są to często osoby samotne, bez środków do życia, bez rodziny, bez przyjaciół. To wszystko sprawia, że magia świąt, której raczej wszyscy pragniemy, ucieka bezpowrotnie. Dlatego Calisthenics Academy pragnie włączyć się do pomocy osobom, o których wiemy, że tej pomocy na pewno potrzebują. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wsparcia naszej akcji pod tytułem #Zatrzymajmy Magię Świąt! – informują organizatorzy.

Zbiórka darów skierowana jest do trzech podmiotów o zróżnicowanych potrzebach. Dla Świetlicy Środowiskowej „Narnia” zbierane są nowe książki, zabawki, gry planszowe, ubrania dla dzieci w wieku 6-13 lat,, które zostaną przekazane dzieciom w dniu Wigilii. Wolontariusze w porozumieniu z dyrekcją świetlicy starannie dobrali listę prezentów dla każdego dziecka. Głównym punktem akcji będzie przyjazd Świętego Mikołaja do „Narnii” z workiem pełnych prezentów.

Dla podopiecznych z Domu Samotnej Matki przy ulicy Polanka 1 zbierane są rzeczy, które mogą się przydać w codziennym życiu lub też podczas opieki nad dzieckiem. Dla Pań przygotowana zostanie jedna duża paczka z żywnością, pieluchami, środkami czystości.

Dla Centrum Pomocy dla Bezdomnych przy ul. Fordońskiej 422 trwa natomiast zbiórka używanej lub nowej odzieży. – Wszyscy mamy całe szafy z rzeczami, których już nie nosimy, ale jeszcze sami siebie przekonujemy, że jeszcze nosić je będziemy. Okres świąteczny to dla nas czas, kiedy pozbywamy się takich złudzeń, otwieramy się na innych i stwierdzamy, że czas przewietrzyć swoje szafy, wybrać dobre i wyprane rzeczy, których nie udało nam się w ostatnim czasie ubrać i przekazać je bardziej potrzebującym! – zachęcają przedstawiciele Calisthenics Academy.

Wolontariusze Calisthenics Academy czekają już teraz na osoby, które chcą wesprzeć akcję. Nie będzie przyjmowana gotówka – w zamian proponuje się chętnym, aby zebrali się w kilka osób i za wspólne pieniądze kupili coś zaproponowanego przez siebie lub wolontariuszy. Prezenty przynosić można do sal Calisthenics Academy w Bydgoszczy – przy ul. Grudziądzkiej 3A lub Fordońskiej 130 w godzinach treningowych lub po uprzednim kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Osobne zaproszenie kierowane jest również do firm, które chciałyby wesprzeć akcję w ramach umowy partnerskiej. Kilku takich partnerów już się znalazło, a niektórzy z nich już nawet wsparli akcję swoimi darami. Każda zaoferowana pomoc jest mile widziana. W takich sprawach organizatorzy proszą o bezpośredni kontakt pod numerem telefonu +48 511 862 918 lub adresem mailowym calisthenicsacademy@gmail.com. Wydarzenie można śledzić również na Facebooku pod nazwą „Zatrzymajmy Magię Świąt!”.

Wstępem do akcji był mający miejsce w poprzedni weekend na sali przy ul. Grudziądzkiej 3A specjalny trening kalisteniki dla dzieci z bydgoskiej Świetlicy Środowiskowej „Narnia”. Z okazji Mikołajek kilkunastoosobowa grupa dzieci przystąpiła do treningu, przygotowanego na tę okazję specjalnie przez Jordana Ogorzelskiego, właściciela i szefa kadry trenerskiej klubu. Wszystkie ćwiczenia były starannie dobrane do predyspozycji uczestników, a nad ich bezpiecznym wykonaniem czuwali wszyscy klubowi trenerzy. Prawdziwa zabawa rozpoczęła się podczas rywalizacji drużynowej, gdzie wzajemnie dopingujące się maluchy mogły dać się ponieść zabawie przy, z pozoru zwykłym, unoszeniu nóg w zwisie na drabinkach lub „supermanie”. Całość zwieńczył pokaz umiejętności doświadczonych trenerów Calisthenics Academy, którzy w rytm muzyki popisali się staniem na rękach, ludzką flagą i innymi zaawansowanymi figurami kalistenicznymi.


Powiązane treści