Zawisza gromi Kujawiankę. W meczu padło siedem goli

Dodano: 12.06.2021 | 13:55

Na zdjęciu: Zawisza wygrał na wyjeździe z Kujawianką 3:0.

Zawisza Bydgoszcz pokonał na wyjeździe Kujawiankę Izbicę Kujawską aż 6:1.

Goście szybko otworzyli spotkania – już w 2. minucie piłkę do siatki izbiczan skierował Tomasz Żyliński. Ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców w 19. minucie gry. Ale nie był to koniec – osiem minut później prowadzenie bydgoszczan podwyższył Wojciech Mielcarek. Wynik 3:0 utrzymał się do końca pierwszej części spotkania.

W drugiej połowie Zawisza kontrolował grę. W 72. drugie trafienie w meczu zanotował Mielcarek, ale Kujawianka odpowiedziała honorowym golem. Zawisza zakończył jednak mecz z przytupem: w 91. minucie piątą bramkę dla gości zdobył Mateusz Oczkowski, a minutę później wynik spotkania ustalił Kamil Żylski, dla którego było to 27. trafienie w sezonie.

Kujawianka Izbica Kujawska 1:6 Zawisza Bydgoszcz
Grube 79 – Żyliński 2, 19, Mielcarek 27, 72, Mateusz Oczkowski 90, Kamil Żylski 90

Skład Zawiszy: Michał Oczkowski – Jastrzembski, Sochań (59. Furst), Mielcarek, Żyliński, Prejs, Piekuś, Witucki, Mateusz Oczkowski, Jaskólski (59. Żylski), Kozłowski

Po meczu z Kujawianką Zawisza ma 66 punktów i wyprzedza Włocłavię o 2 punkty. Piłkarze z Włocławka grają dziś o godzinie 16:00 w Łochowie z tamtejszym Sportisem. W ostatniej kolejce (19 czerwca) „Niebiesko-Czarni” grają u siebie z Pogonią Mogilno, a Włocłavia podejmie na własnym obiekcie Kujawiankę.