Zawisza po kolejnym sparingu. Wysoko przegrał z Olimpią Grudziądz

Dodano: 10.02.2024 | 16:59

Na zdjęciu: Piłkarze bydgoskiego Zawiszy (na zdjęciu Michał Graczyk) przegrali z II-ligową Olimpią Grudziądz.

Wysokiej porażki w szóstym sparingowym meczu przed wznowieniem ligowych rozgrywek w III lidze doznali piłkarze bydgoskiego Zawiszy. „Niebiesko-czarni” przegrali w kontrolnym meczu z II-ligową Olimpią Grudziądz 1:5.

Dla drużyny prowadzonej przez Piotra Kołca była to druga porażka w serii gier kontrolnych przed rundą wiosenną grupy II piłkarskiej III ligi (wcześniej „niebiesko-czarni” ulegli 0:1 na wyjeździe ŁKS-owi II Łódź).

Do przerwy, Olimpia prowadziła 3:0, a na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Kacper Cichoń, a jedną bramkę dołożył Ivan Tsyupa, którego grudziądzki klub pozyskał w trakcie przerwy zimowej. W drugiej połowie, dla „biało-zielonych” kolejne dwa trafienia zanotował Patryk Czarnowski, zaś gospodarze odpowiedzieli jedynie honorowym trafieniem Krystiana Sanockiego na początku drugiej połowy.

W trakcie tego okresu przygotowawczego, Zawisza zagra jeszcze dwa mecze kontrolne i oba na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Gdańskiej 163. W przyszłą sobotę, 17 lutego rywalem bydgoskiego trzecioligowca będzie GKS Wikielec (12:00).