Bydgoszcz
-8C
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H -8 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza wraca do domu! Wiosną mecze na Gdańskiej 163
14-08-2019_ Gdańska 163 - prezentacja SP Zawisza Bydgoszcz_ IV liga piłki nożnej - JS (27)
31.01.2020 | 20:28

Zawisza wraca do domu! Wiosną mecze na Gdańskiej 163

Na zdjęciu: Przedsezonowa prezentacja Zawiszy odbyła się na stadionie przy ulicy Gdańskiej. Teraz piłkarze będą tam znacznie częstszymi gośćmi.

Fot. Jakub Soboczyński

W rundzie wiosennej Zawisza Bydgoszcz rozegra część spotkań domowych na stadionie przy ulicy Gdańskiej 163 – poinformował klub.

O powrocie „Niebiesko-Czarnych” na swój obiekt mówiło się od 2018 roku, czyli od czasu nawiązania porozumienia z Cywilno-Wojskowym Związkiem Sportowym. Ostatecznie po powrocie do Bydgoszczy Zawisza rozgrywał ligowe mecze na stadionie przy ulicy Sielskiej w Fordonie, ale treningi i mecze sparingowe odbywały się przy Gdańskiej. Decyzję o grze na Sielskiej tłumaczono tym, że korzystanie ze stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka byłoby utrudnione z powodu rozgrywania na nim meczów mistrzostw świata U-20.

Od kilku tygodni pojawiały się jednak informacje, że pierwszy wiosenny mecz – z Chemikiem Moderatorem – Zawisza zagra przy Gdańskiej 163. Dziś klub poinformował „o powrocie do domu”. Na Gdańskiej ma być rozgrywana część wiosennych spotkań, w których bydgoski klub będzie pełnić rolę gospodarza.

Dla Zawiszy będzie to wyzwanie logistyczne i formalne, ale można się spodziewać, że powrót na Gdańską przyciągnie na pojedynki „Rycerzy Pomorza” sporą grupę kibiców. A ich wsparcie będzie wiosną bardzo potrzebne – w pierwszej części sezonu bydgoska drużyna zdobyła 21 punktów, a w tabeli jest dopiero na trzynastym miejscu. Prezes SP Zawisza Krzysztof Bess zapowiada jednak, że Zawisza na wiosnę wróci silniejszy, gdyż dobrze poznał już smak rywalizacji w IV lidze.

Zawisza rozpoczął już przygotowania do rundy wiosennej. Na razie ogłosił tylko jeden transfer – do klubu wrócił  Wojciech Mielcarek, który do niedawna grał w drugiej lidze luksemburskiej. Klub opuścili natomiast Wojciech Ruczyński (trafił do Sportisu Łochowo), Adam Wiśniewski, Michał Żurowski i Marcin Niwiński.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści