Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zawodnicy odchodzą z Polonii Bydgoszcz. Nowi w przyszłym tygodniu

Dodano: 09.11.2017 | 10:46

Polonia Bydgoszcz nie należy do najaktywniejszych klubów na rynku transferowym.

Na zdjęciu: Nadal nie wiadomo, kto będzie jeździł w Polonii w przyszłym sezonie.

Fot. Stanisław Gazda

Polonia Bydgoszcz nadal nie ogłosiła podpisania żadnego kontraktu przed sezonem 2018. Zdecydowanie więcej słyszy się o odejściach z klubu, a także o wzmocnieniach rywali.

Wiadomo, że z drużyną pożegnają się Andriej Kudriaszow i Wiktor Kułakow. Pierwszy z nich trafił do Włókniarza Częstochowa, a drugi jest przymierzany do Unii Tarnów, gdzie mógłby startować pod numerem 8 dla zawodników do lat 23. Obaj zresztą nie byli zainteresowani pozostaniem w Bydgoszczy. Przy Sportowej także twierdzą, że nie chcieli zatrzymywać Rosjan. – Byliśmy niezadowoleni z ich startów. Proszę przyjąć taką hipotezę. My mamy czterech zawodników w czołowej trzydziestce, żaden inny klub tak nie miał, a spadamy do drugiej ligi. Z czego to wynikało? Z bardzo nierównych startów. Skoro lider, który ma wielkie pretensje do pieniędzy, mówi po meczu, że tylko trzy punkty wyjeździł, no to ten zespół, choć miał ambicje, był bardzo dziurawy – mówi nam Władysław Gollob.


⇒ CZYTAJ TAKŻE » TOP 5: Najlepsze transfery Polonii Bydgoszcz
                                    TOP 5: Najgorsze transfery Polonii Bydgoszcz


Polonia co prawda nie była jedynym zespołem, który miałby swoich czterech przedstawicieli w czołowej trzydziestce średnich, ale za to tylko bydgoski zespół nie miał ani jednego żużlowca ze średnią biegopunktową minimum 2,0. Najlepszy był Marcin Jędrzejewski (1,862). On jednak także może odejść z Polonii. Łączony jest chociażby z Wandą Kraków i Orłem Łódź. Jak poinformował Przegląd Sportowy, oferty do innych klubów sam wysyła Mikołaj Curyło. Nadal nieznana jest też przyszłość Oskara Ajtnera-Golloba, a trudno się spodziewać, aby został Patryk Sitarek.

W tej sytuacji w klubie są tylko Damian Adamczak, Mateusz Jagła i Tomasz Orwat. Żaden z nich nie zaliczy poprzedniego sezonu do udanych. – Prowadzimy już rozmowy z nowymi zawodnikami. Więcej w tej sprawie chcielibyśmy powiedzieć w przyszłym tygodniu, bo wtedy wszystko powinno się wyjaśnić – mówi  Gollob. Do Polonii miałby trafić m.in. Pontus Aspegren. 27-letni Szwed w Polsce jeździł dotąd epizodycznie w Lublinie, Rybniku i Krakowie, ale ostatnie miesiące miał naprawdę niezłe. Jednak według informacji SportowychFaktów, żużlowiec jest także na listach życzeń innych klubów I i II ligi, m.in. Krakowa, Poznania i Opola.

Nie próżnują za to rywale Polonii w II lidze. Stal Rzeszów spłaciła długi z ostatnich dwóch lat i myśli o zakontraktowaniu Grega Hancocka.  Ostrovia ściągnęła Renata Gafurowa i przedłużyła umowy ze Zbigniewem Sucheckim, Kamilem Brzozowskim i Patrykiem Dolnym, a PSŻ Poznań zatrzymał Frederika Jakobsena i Daniela Pytla oraz pozyskał Davida Bellego. Na jednego z faworytów rozgrywek wyrasta Kolejarz Opole. Z klubem związali się już m.in. Sebastian Ułamek, Oskar Polis, Hubert Łęgowik, Adrian Gomólski czy Denis Gizatulin.

Okno transferowe będzie otwarte do 14 listopada. Sezon w Bydgoszczy ma zacząć się od indywidualnych mistrzostw miasta, których z powodu warunków atmosferycznych nie udało się przeprowadzić w październiku.

Czy Polonia zbuduje skład, który pozwoli walczyć o awans?

Zobacz rezultat

Sebastian Torzewski