72% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 19 • L 17
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiFotorelacjeZbigniew Boniek przyjechał do regionu. Obejrzał z trybun mecz klasy okręgowej [ZDJĘCIA]
30.09.2019 | 20:37

Zbigniew Boniek przyjechał do regionu. Obejrzał z trybun mecz klasy okręgowej [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Aleksander Ryska

Piłkarze Unii Solec Kujawski odnieśli czwarte zwycięstwo w tym sezonie zmagań w grupie I klasy okręgowej. Unici pokonali na własnym boisku Cyklon Kończewice.

Mecz z trybun stadionu przy ul. Sportowej w Solcu Kujawskim oglądali prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek oraz szefowie regionalnego ZPN: Eugeniusz Nowak i Michał Dołożenko.

Unici wygrali 2:0, a oba gole dla zespołu trenera Tomasza Rogóża padły w drugiej połowie. W 52′ minucie na listę strzelców wpisał się Hubert Chołuj, a już w doliczonym czasie gry wynik ustalił Marcin Napierała. Dzięki tej wygranej, zespół z Solca Kujawskiego zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli. Cyklon przegrał po raz czwarty i spadł w niej na dziesiątą pozycję.

KLASA OKRĘGOWA, GRUPA I – RUNDA JESIENNA, SEZON 2019/2020 – 8 KOLEJKA – 28.09.2019 R.
UNIA SOLEC KUJAWSKI – CYKLON KOŃCZEWICE 2:0 (0:0)
Bramki: Hubert Chołuj 52′, Marcin Napierała 90+1′

UNIA: Tatera – Mazalon, Żurawski, Graczyk (46′ Osiński), Affeld – Woźniak, Moranowski (69′ Szefler), Napierała, Nowacki (74′ Ziemba), K. Sapa (85′ Michalski) – Chołuj.

CYKLON: Szymański – Dawiec, Kaczorek, Kowalski, Mańka – Przybyszewski (46′ Kamiński), Warduliński (83′ Błażejczyk), Ł. Sikorski, Ostrowski, Kurek (35′ Stasiak) – Urbański (46′ Sz. Sikorski).

Sędziował: Gerard Gólcz (Pakość).
Żółte kartki: Woźniak, Osiński, Szefler (Unia) – Mańka, Sikorski (Cyklon).
Czerwona kartka: Chołuj (Unia/64′ – druga żółta kartka).