Bydgoszcz
21C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
21C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZderzenie autobusu z tirem. Na jednej z głównych ulic Bydgoszczy
03.07.2017 | 15:14

Zderzenie autobusu z tirem. Na jednej z głównych ulic Bydgoszczy

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek.

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło na ulicy Wyszyńskiego.

Fot. archiwum

W poniedziałkowy poranek na terenie Bydgoszczy doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń z udziałem autobusów miejskich. W przypadku jednego z nich sprawcą okazał się kierowca drugiego pojazdu uczestniczącego w zdarzeniu.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 7:00 na zbiegu ulic Dworcowej i Unii Lubelskiej. Autobus miejski zderzył się tam z tramwajem, o czym informowaliśmy Was TUTAJ.

Drugie zdarzenie miało miejsce na ulicy Wyszyńskiego. Na prawym pasie ruchu prowadzącym od ronda Skrzetuskiego do ronda Fordońskiego zderzyły się dwa pojazdy: autobus miejski i tir. Informacja o takiej sytuacji dotarła do policjantów o godzinie 7:12. Sprawcą okazał się kierowca tira. – Kierujący tirem nie zachował odpowiedniego odstępu od poprzedzającego go autobusu i najechał na jego tył – informuje st. asp. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

W wyniku zderzenia nikomu nic się nie stało, a droga była zablokowana przez prawie dwie godziny. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.


Powiązane treści