Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleZderzenie autobusu z volkswagenem na drodze wojewódzkiej. Co ustalili policjanci? [ZDJĘCIA]
09.08.2023 | 22:38

Zderzenie autobusu z volkswagenem na drodze wojewódzkiej. Co ustalili policjanci? [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: KPP Rypin, OSP KSRG Rogowo

W wypadku poszkodowanych zostało w sumie dziewięć osób, a trzy z nich zostały następnie przetransportowane do szpitali na szczegółowe badania. Droga wojewódzka 560 w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, w poniedziałkowe (7 sierpnia) popołudnie, w miejscowości Urszulewo (gm. Skrwilno, pow. rypiński), doszło do zderzenia autobusu rejsowego z samochodem osobowym. Jak początkowo się dowiadywaliśmy, autobusem (wykonywał rejs na trasie Grudziądz – Warszawa) podróżowało 35 pasażerów, zaś volkswagenem jechał tylko kierowca.

Z ustaleń funkcjonariuszy pionu ruchu drogowego rypińskiej komendy wynika, że kierujący volkswagenem, na prostym odcinku drogi nie upewnił się, co do możliwości wykonania manewru skrętu w lewo i doprowadził do zderzenia bocznego z autokarem rejsowym. Po zderzeniu, oba pojazdy wypadły z drogi.

W sumie poszkodowanych w zdarzeniu zostało dziewięć osób – trzy z nich (kierowcę volkswagena oraz dwóch pasażerów autokaru) przewieziono następnie do szpitala na szczegółowe badania.

Droga wojewódzka 560 przez kilka godzin była całkowicie zablokowana na czas akcji służb.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments