Bydgoszcz
-4C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H -3 • L -4
-13C
Nd
-13C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleZderzenie pociągu z samochodem! Ruch kolejowy na trasie do Gdańska wstrzymany! [AKTUALIZACJA]
wypadek kolejowy dobrcz
08.01.2020 | 20:41

Zderzenie pociągu z samochodem! Ruch kolejowy na trasie do Gdańska wstrzymany! [AKTUALIZACJA]

Na zdjęciu: Zderzenie pociągu i samochodu w Marcelewie.

Fot. Marcin Wrzesiński

W Marcelewie (gmina Dobrcz) doszło do zderzenia pociągu z samochodem osobowym.

Do zdarzenia doszło ok. godziny 19:00 na przejeździe kolejowym w ciągu drogi z Marcelewa do Pyszczyna. Samochód zderzył się z pociągiem PKP Intercity. Obecnie ruch na linii kolejowej nr 131 Bydgoszcz – Gdańsk jest wstrzymany. Pociągi jadące z Bydgoszczy w kierunku Gdańska są opóźnione; jak wynika z informacji PKP PLK, pociąg regio do Laskowic Pomorskich (planowy odjazd 20:01) jest obecnie opóźniony o godzinę – ostatecznie został odwołany. Za niektóre pociągi przewoźnicy uruchomili zastępczą komunikacje autobusową, inne zostały skierowane trasą okrężną przez Toruń.

PKP PLK informuje, że ruch pociągów może być wznowiony około godziny 21:30. Na ten moment nadal jednak nie ma informacji o przywróceniu ruchu.

AKTUALIZACJA: Jak poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrczu, zdarzenie miało miejsce przed godziną 19:00. – Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn kierująca pojazdem osobowym zatrzymała pojazd na przejeździe kolejowym w Marcelewie. Na auto zajechał pociąg osobowy relacji Gdynia-Gorzów Wlkp. Na szczęście kobieta zdołała opuścić pojazd przed uderzeniem – relacjonują ochotnicy. Akcja na przejeździe wciąż trwa – do akcji zadysponowano trzy zastępy OSP Dobrcz i trzy zastępy z JRG nr 1 i 2 Bydgoszczy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści