Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

ZDMiKP chce ograniczyć liczbę postojów taxi. Będzie więcej miejsc parkingowych

Dodano: 08.01.2024 | 09:55

Na zdjęciu: Wiele postojów dla taksówek jest wykorzystywanych sporadycznie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Czy niektóre postoje dla taksówek w Bydgoszczy wkrótce zmienią się w miejsca parkingowe dla kierowców? Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przeprowadził już analizy i rozmawia o zmianach z korporacjami.

Postoje taksówek zlokalizowane są w różnych częściach miasta i zajmują od trzech do siedmiu miejsc postojowych. W ostatnim czasie często jednak stoją puste, bo taksówek jest coraz mniej, zaś coraz więcej kierowców rezygnuje z pracy w korporacjach lub prowadzi działalność na aplikacjach przewozowych jak Uber, Bolt czy Taxify.

Miejsca dla mieszkańców zamiast dla taxi

W związku z tym drogowcy planują w tym roku zredukować liczbę postojów dla taksówek w Bydgoszczy. Część z nich zostanie zamieniona w miejsca parkingowe dla mieszkańców. Pierwsze kontrole zostały już przeprowadzone.

– Przez tydzień i o różnych porach dnia kontrolowaliśmy wybrane postoje taxi. Okazało się, że na kilkumiejscowym postoju, parkowała tylko jedna taksówka albo miejsca pozostawały puste przez cały dzień  Postanowiliśmy więc przeprowadzić zmiany i dużą reorganizację miejsc postojowych taxi w całej Bydgoszczy – mówi Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Drogowcy rozmawiają z taksówkarzami

Drogowcy spotkali się już z przedstawicielami bydgoskich korporacji taksówkarskich i poprosili o wskazanie miejsc postojowych, które można zlikwidować lub skrócić.

– Prosiliśmy też o ewentualne wskazanie nowych lokalizacji, które są teraz bardziej potrzebne. Obecnie prowadzimy wspólne analizy dla wszystkich wskazanych miejsc. Po zakończeniu konsultacji przygotujemy nową organizację ruchu i wprowadzimy zmiany – mówi Okoński.

O postępach prac ZDMiKP ma informować na bieżąco.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
5 miesięcy temu

Trochę postojów zostawcie, chociaż na 2 taksówki. Bo dojdzie do tego, że bez telefonu komórkowego, to taksówki nie uświadczysz.

Leonard Borowski
Leonard Borowski
5 miesięcy temu

Od lat walczę z tym problemem niepotrzebnych już w tych czasach postojów. Tu nie działa demokracja, a jakieś dziwne zobowiązania… Jednak zarówno niepotrzebny mi nieudolny , powodujący wielkie straty bydgoszczan prezydent jak i jego odporni na rzeczowe argumenty dziwni „pretorianie”, trwali w swej tępej postawie mających gdzieś interes mieszkańców (i podatników) „obserwatorów”. I aby zemścić się na mnie za słuszną krytykę ich idiotycznej, aspołecznej postawy, pewnej soboty… zabrali nam sporo miejsc postojowych wzdłuż bloku, w którym mam swoje mieszkanie. Jednak dokładnie po dwóch tygodniach, zbędni mi urzędnicy musieli przywrócić bezzasadnie zabrane nam miejsca postojowe. Komu potrzebna jest taka banda ignorantów?

Nina
Nina
5 miesięcy temu

Zlikwidować ten na wyżynach przy 9 LO!