[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

ZDMiKP ogłasza kolejne konsultacje społeczne. Mieszkańcy ocenią projekty budowy 9 ulic

Dodano: 23.02.2021 | 11:36

Na zdjęciu: Przez najbliższy miesiąc zarząd dróg będzie konsultował z mieszkańcami projekty utwardzenia dziewięciu gruntówek.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

W środę, 24 lutego rusza kolejna tura konsultacji społecznych dotyczących utwardzenia ulic. Tym razem ZDMiKP czeka na uwagi w sprawie dziewięciu gruntówek, położonych na Opławcu, Osowej Górze, Czyżkówku, Piaskach, Miedzyniu, Szwederowie, Brdyujściu i Fordonie.

W ramach kolejnej edycji miejskiego programu utwardzania gruntówek zlecono przygotowanie koncepcji przebudowy 16 ulic. Na liście najbliższych inwestycji znalazły się ulice: Krynicka, Kudowska, Przyłubska, Rajdowa, Wejherowska, Gradowa, Wycieczkowa, Odrzańska, Bortnowskiego, Gościeradzka, Podhalańska, Platynowa, Pszczelna, Sowia, Kogucia i Strusia. W styczniu mieszkańcy mogli złożyć uwagi do wstępnych projektów przebudowy czterech ostatnich ulic, a w lutym i marcu – do kolejnych dziewięciu.


CZYTAJ WIĘCEJ: ZDMiKP konsultuje utwardzenie ulic na Osowej Górze i Miedzyniu


Pod ocenę bydgoszczan przedstawione zostaną koncepcje opracowane dla następujących ulic: Bortnowskiego (Fordon), Gościeradzkiej (Piaski), Gradowej (Czyżkówko), Odrzańskiej (Brdyujście), Platynowej (Osowa Góra), Podhalańskiej (Szwederowo), Rajdowej (Opławiec), Wejherowskiej (Miedzyń-Prądy) i Wycieczkowej (Opławiec). Jak informuje ZDMiKP, konsultacje rozpoczynają się w środę, 24 lutego i potrwają do 22 marca; będą one miały zasięg ogólnomiejski, skierowany do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. Swoje uwagi będzie można zgłosić za pomocą karty konsultacyjnej (w wersji elektronicznej dostępnej od 24 lutego na stronie www.bydgoszcz.pl/ulice) lub przekazać pocztą (adres zarządu dróg – ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz).

Dodatkowo w dniu 3 marca o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie on-line dla mieszkańców na profilu Bydgoskie Konsultacje na facebooku: www.facebook.com/bydgoskiekonsultacje – podkreślają drogowcy.

ZDMiKP przedstawił też krótki opis projektów przebudowy każdej z ulic. Ulica Bortnowskiego w Fordonie zostanie utwardzona na liczącym około 250 metrów odcinku od ulicy Wyzwolenia do Dorodnej. – Po stronie północnej zbudowane zostaną miejsca postojowe. Skrzyżowania z ulicami Powstania Styczniowego i Dorodną zostaną wyniesione – podkreślają drogowcy. Inwestycja zakłada też wymianę starych latarni i uzupełnienie brakującego oświetlenia. Koncepcja budowy ulicy Gościeradzkiej na Piaskach zakłada natomiast budowę pieszojezdni z kostki betonowej pomiędzy Smukalską i posesja nr 57), a dalszy odcinek w kierunku ul. Piaski utwardzony zostanie płytami ażurowymi. Nowe skrzyżowania z Wąwelską i Niewieścińską, podobnie jak w przypadku Bortnowskiego, zostaną wyniesione. Inwestycja obejmuje też przebudowę oświetlenia, budowę kanalizacji deszczowej i budowę zatok z równoległymi miejscami postojowymi.

Dużo zmian planowanych jest w obrębie ulicy Gradowej. – Projektanci zaproponowali utwardzenie wszystkich sięgaczy odchodzących od ulicy. W związku z tym koncepcja zakłada budowę pieszojezdni o łącznej długości ponad 600 metrów. Zarówno na głównym ciągu jak i na sięgaczach budowane będą też zatoki postojowe. Część skrzyżowań otrzyma formę wyniesioną. Cała ulica zyska oświetlenie, odwodnienie i będzie objęta strefą zamieszkania – przekazuje ZDMiKP. W przypadku ulicy Odrzańskiej zakłada się budowę pieszojezdni. – Wzdłuż ulicy o długości prawie 170 metrów powstanie 10 miejsc postojowych. Ukształtowanie terenu wiąże się z umocnienie skarp przylegających do ulicy płytami ażurowymi. Przebudowane zostanie oświetlenie, a deszczówka będzie odprowadzana do istniejącej kanalizacji deszczowej. Nowa ulica ułatwi m.in. dojazd do zespołu budynków komunalnych wybudowanych w ciągu ostatnich lat. Końcowy fragment ulicy umożliwi w przyszłości dobudowanie nowej ulicy również w kierunku ulicy Łowickiej – podkreślają drogowcy.

ZDMiKP ogłasza kolejne konsultacje społeczne. Mieszkańcy ocenią projekty budowy 9 ulic

Zobacz również:

Sprzeciw wobec wyburzeń na Gdańskiej. Społecznicy przedstawiają alternatywne rozwiązania

Na Osowej Górze planowane jest utwardzenie ulicy Platynowej na odcinku pomiędzy ulicami Kruszyńską i Ptasią. Pieszojezdnia powstanie na długości 210 metrów. Skrzyżowania z ulicami Kanarkową oraz łącznikiem w kierunku ulicy Złotej będą wyniesione, a chodnik pomiędzy posesjami 19 i 21 zyska nawierzchnię mineralną. Przy Platynowej powstanie także energooszczędne oświetlenie oraz odwodnienie. Koncepcja przebudowy ulicy Podhalańskiej na Szwederowie zakłada utwardzenie końcowego odcinka tej ulicy o długości około 170 metrów, który umożliwia m.in. dojazd do bloków z numerami 8 i 10. W ramach prac powstanie 47 nowych miejsc parkingowych, także dla osób niepełnosprawnych. – Tereny zielone zostaną obsadzone trawnikami i pojedynczymi drzewami. Wybudowany zostanie nowy kanał deszczowy, do którego podłączone zostaną wpusty uliczne. Wymienione zostanie również oświetlenie. Powstaną też fragmenty chodników – podaje ZDMiKP.

Ulica Rajdowa na Opławcu zostanie utwardzona kostką betonową na odcinku ok. 200 metrów. – Opracowanie zakłada wykonanie zjazdów na posesje oraz dojść do posesji. Wytyczonych zostanie też kilka miejsc postojowych. Żeby ograniczyć prędkość pojazdów na ulicy zaplanowano wyniesione skrzyżowanie na połączeniu z Letniskową – przekazuje zarząd dróg. W ramach konsultacji mieszkańcy wypowiedzą się także na temat przebudowy sąsiedniej ulicy Wycieczkowej, która także zostanie wyłożona kostką. – Łączniki równoległe do ul. Sanatoryjnej obsługujące posesje oddalone od głównego przebiegu drogi ustabilizuje geokrata. Wzdłuż jezdni zaplanowano 12 miejsc postojowych. Skrzyżowanie z ulicą Letniskową będzie funkcjonować jako wyniesione – czytamy w komunikacie bydgoskich drogowców. Łączna długość utwardzonej jezdni i łączników to ponad 400 metrów. Podobnie jak pozostałe gruntówki, Rajdowa i Wycieczkowa zyskają nowe oświetlenie LED i odwodnienie.

Łącząca Nakielską ze Spacerową ulica Wejherowska zyska twardą nawierzchnię na całym odcinku liczącym około 280 metrów. Opracowanie zakłada wykonanie zjazdów na posesje oraz dojścia do posesji. Przy skrzyżowaniu ze Spacerową powstanie parking, gdzie wyznaczonych zostanie kilka miejsc wzdłuż ulicy. Wejherowska będzie wyposażona w progi zwalniające, nowe oświetlenie oraz wpusty do kanalizacji deszczowej.

ZDMiKP ogłasza kolejne konsultacje społeczne. Mieszkańcy ocenią projekty budowy 9 ulic
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
Maciej
2 lat temu

A może ktoś pomyśli o utwardzeniu spacerowej na odcinku Cieplicka-Janowiecka bo po każdym deszczu
wygląda jak Warszawa w 1945 a teraz to już dziury nie mają się gdzie tworzyć bo jest ich tyle.

Iwo
Iwo
2 lat temu

To już jest koniec świata za cieplicką, kompletny brak zainteresowania. Na ten moment śmiało można powiedzieć że jest nieprzejezdnie. Ludziom części z samochodów odpadają. Na pieszo to tylko w kaloszach i w ochraniaczach na wypadek przewrócenia się. Janowiecka 66 pozycja na liście…