[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

ZDMiKP konsultuje budowę ulic na Osowej Górze i Miedzyniu. Mieszkańcy mogą złożyć uwagi

Dodano: 07.01.2021 | 11:51

Na zdjęciu: Jedną z ulic, której koncepcja przebudowy zostanie wyłożona w rozpoczynających się 11 stycznia konsultacjach, jest Sowia na Osowej Górze.

Fot. Jakub Soboczyński

Startują konsultacje społeczne projektów pierwszych czterech ulic, które w najbliższych latach zostaną zmodernizowane w ramach miejskiego programu utwardzania gruntówek. Od 11 stycznia do 2 lutego mieszkańcy będą mogli wnieść uwagi do koncepcji przebudowy ulic Koguciej, Sowiej i Strusiej na Osowej Górze oraz Pszczelnej na Miedzyniu-Prądach. Po uzgodnieniu ostatecznego kształtu koncepcji, jeszcze w tym roku zlecone zostaną prace projektowo-budowlane.

W ramach kolejnej edycji miejskiego programu utwardzania gruntówek zlecono przygotowanie koncepcji przebudowy 16 ulic. Na liście najbliższych inwestycji znalazły się ulice: Krynicka, Kudowska, Przyłubska, Rajdowa, Wejherowska, Gradowa, Wycieczkowa, Odrzańska, Bortnowskiego, Gościeradzka, Podhalańska, Platynowa, Pszczelna, Sowia, Kogucia i Strusia. Wstępne projekty czterech ostatnich zostaną już w styczniu poddane pod ocenę mieszkańców.


CZYTAJ TAKŻE: Bydgoszczanie zdecydują o kolejności realizacji miejskich inwestycji. Znamy plan konsultacji społecznych na 2021 rok


Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Bydgoszczy, w poniedziałek, 11 stycznia rozpoczynają się konsultacje społeczne koncepcji utwardzenia trzech gruntówek na Osowej Górze i jednej na Miedzyniu. – Zależy nam, by nowa infrastruktura, jak najlepiej spełniała oczekiwania mieszkańców. Zaakceptowane wnioski zostaną uwzględnione w dokumentacji projektowej – przekonują urzędnicy z Jezuickiej. Konsultacje mają zasięg ogólnomiejski i są skierowane do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. Swoje opinie mieszkańcy będą mogli wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej, dostępnej na stronie bydgoszcz.pl/ulice (zostanie ona uruchomiona w dniu rozpoczęcia konsultacji) lub przekazać na adres ZDMiKP (ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz).

ZDMiKP konsultuje budowę ulic na Osowej Górze i Miedzyniu. Mieszkańcy mogą złożyć uwagi

Zobacz również:

ZDMiKP ogłosił plany na 2021 rok. Wystartuje kilka ważnych inwestycji

Dodatkowo, w poniedziałek 26 stycznia o godzinie 17:00 na profilu Bydgoskie Konsultacje na facebooku odbędzie się spotkanie on-line dla mieszkańców – dodaje ratusz. Uwagi do koncepcji przebudowy gruntówek będzie można składać do 2 lutego.

W komunikacie prasowym urzędnicy opisali, jaki kształt mają mieć przebudowane ulice. Sowia, na odcinku ponad 200 metrów, została zaprojektowana jako jezdnia z betonowej kostki z chodnikiem po zachodniej stronie (przy blokach). – Opracowanie zakłada wykonanie zjazdów na posesje oraz dojść do posesji. Po zachodniej stronie zachowane zostaną istniejące miejsca parkingowe. Żeby ograniczyć prędkość pojazdów, na ulicy zaplanowano próg zwalniający – informuje urząd miasta. Ulica zyska także nowy kolektor deszczowy i oświetlenie LED. W ramach inwestycji utwardzony (z wykorzystaniem płyt ażurowych) zostanie też łącznik ulicy Ibisowej.

Ulica Strusia, łącząca Ptasią i Kruszyńską, została zaprojektowana jako pieszojezdnia z kostki betonowej. – Opracowanie zakłada wykonanie zjazdów na posesje oraz dojścia do posesji. Miejsca postojowe lokalizowano poza zjazdami do posesji w celu swobodnego wyjazdu – precyzuje UMB. Łącznik obsługujący m.in. posesje z numerami 10-16 o długości ok. 115 m zostanie wykonany z betonowych płyt ażurowych. Wzdłuż ulicy, podobnie jak na Sowiej, powstanie kolektor deszczowy oraz nowe oświetlenie. Pieszojezdnią będzie też ulica Kogucia. W ramach jej przebudowy utwardzane będą też sięgacze w kierunku posesji nr 6a, 6b, 6c, 6d i 8 oraz nr 4, 4a.

Koncepcja przygotowana przez drogowców zakłada wykonanie zjazdów na posesje oraz dojścia do posesji. Na odcinku między skrzyżowaniem ulicy Koguciej z ulicą Biedronkową i ulicą Gawronią zaprojektowano miejsca parkingowe na zatokach z nawierzchni ażurowej. Dla podniesienia bezpieczeństwa skrzyżowanie z ulicą Biedronkową zaprojektowano jako wyniesione. Łączna długość projektowanego układu ulicy Koguciej wynosi ok. 215 metrów – informują urzędnicy.

Ulicę Pszczelną na Miedzyniu również zaprojektowano jako pieszojezdnię z kostki betonowej ze zjazdami i dojściami na posesję. – Miejsca postojowe wykonane będą z płyt betonowych ażurowych. Istniejący chodnik oraz zatoki postojowe przy posesji nr 175a oraz 30 pozostaną bez zmian. Skrzyżowanie z ulią Miodową oraz z planowanym łącznikiem do ronda u zbiegu Nakielskiej i Bronikowskiego zostanie wyniesione – zaznacza magistrat.

Mieszkańcy, chcący wziąć udział w konsultacjach społecznych, mogą zapoznać się z dokumentacją projektową ulic.

ZDMiKP konsultuje budowę ulic na Osowej Górze i Miedzyniu. Mieszkańcy mogą złożyć uwagi
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alina
Alina
2 lat temu

Czy ktoś mi może wytłumaczyć ,co zdecydowało o wyborze ulicy Sowiej??? Co ona zmieni,co ułatwi,???? Jakie ulice łączy ulica Sowia? Dużo więcej pomogłoby utwardzenie ulicy Drozdów czy Skowronków..Ulica Sowia jest skrajną ulicą .Bloki które przy niej stoją mają ulice utwardzoną ze swojej drugiej strony….

Gosia
Gosia
2 lat temu

Jak to co? Blok jest BTBS, czyli miasta. O swoje dbają.

EUGENIUSZ
EUGENIUSZ
2 lat temu

już spieszę z informacją zazdrośnikom dlaczego Sowia, a nie ich ulica:
Droga nieutwardzona, przy której mieszka największa ilość mieszkańców w mieście Bydgoszczy to ul. Sowia. Tak więc utwardzenie tejże ulicy spowoduje dostęp do bloków i domków jednorodzinnych drogą utwardzoną. Bloki zostały wybudowane ok. 20 lat temu.
Jeżeli to nie przemawia, to proszę zainteresować się ul. Wyrzyską na Czyżkówku, tylko i wyłącznie ilość mieszkańców spowodowała wybudowanie drogi, a nie jest to BTBS, ten argument jest co najmniej śmieszny.