Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
29% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 11 • L 9
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZDMiKP przywraca przyciski do otwierania drzwi w tramwajach i autobusach
zdmikp bydgoszcz
08.02.2021 | 09:46

ZDMiKP przywraca przyciski do otwierania drzwi w tramwajach i autobusach

Na zdjęciu: Przyciski do otwierania drzwi w pojazdach komunikacji miejskiej będą włączone we wszystkich pojazdach od środy, 10 lutego.

Fot. ZDMiKP

Po niemal roku od wyłączenia, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przywraca użytkowanie przycisków do otwierania drzwi w tramwajach i autobusach.

Tak zwane „ciepłe guziki” zostały wyłączone w marcu 2020 roku, jako element obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Po niemal roku drogowcy zdecydowali się na przywrócenie ich używalności – w pierwszych pojazdach będą one włączane już od jutra (9 lutego), a we wszystkich pojazdach mają one funkcjonować od środy, 10 lutego.

ZDMiKP nie ukrywa, że na podjęcie decyzji o przywróceniu przycisków do otwierania drzwi ma wpływ niska temperatura, która ma utrzymywać się przez kilkanaście dni. Brak „ciepłych guzików” skutkował bowiem tym, że w autobusach i tramwajach otwierały się wszystkie drzwi. – Wielu pasażerów w ostatnim czasie skarżyło się na chłód panujący w środkach komunikacji miejskiej – podkreśla Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.


CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejny atak zimy w Bydgoszczy. W poniedziałek zawieje i zamiecie!


W obliczu sytuacji pogodowej, drogowcy zdecydowali się na przywrócenie „ciepłych guzików”. Pasażerowie, wsiadając i wysiadając z autobusu czy tramwaju, muszą pamiętać o wciśnięciu przycisku, celem otwarcia drzwi pojazdu. – Należy jednak pamiętać, że nadal obowiązywać będą nakazy epidemiczne. W pojazdach komunikacji miejskiej trzeba zasłaniać usta i nos, obowiązują limity liczby pasażerów oraz należy zachować bezpieczny dystans od innych osób – dodaje ZDMiKP.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Emil
Emil
2 miesięcy temu

Przecież w autobusach kierowca może otworzyć sam jedno lub wiele dzwi bodajze w nowych tramwajach też .

Tomasz
Tomasz
2 miesięcy temu

W Bydgoszczy panują w komunikacji miejskiej ciekawe obyczaje, autobusy zatrzymują się choćby w szczerym polu, gdzie nikt nie czeka na przystanku, ani nie ma w środku pasażerów. Za to kierowca nie otworzy drzwi. Marnuje paliwo i hamulce zatrzymując się na KAŻDYM przystanku, ale za to jeżeli będzie pasażer na owym przystanku i w rękach będzie miał 4 torby, będzie kiwał i pukał w drzwi, to kierowca NIE otworzy drzwi, jeżeli pasażer nie odszuka odpowiedniego przycisku, notabene obecnie brudnego. Wszystko jest na odwrót, niż w cywilizowanym świecie, gdzie autobusy i tramwaje zatrzymują się tylko wtedy, gdy na przystanku czekają pasażerowie, lub… Czytaj więcej »

Powiązane treści