Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoZgłoś ulubione drzewo do plebiscytu Bydgoskie Drzewo Roku!
bydgoskie drzewo roku
02.09.2021 | 06:34

Zgłoś ulubione drzewo do plebiscytu Bydgoskie Drzewo Roku!

Na zdjęciu: Drzewa do plebiscytu można zgłaszać do 22 września.

Fot. mat. prasowe

Bydgoskie stowarzyszenie MODrzew organizuje plebiscyt na Drzewo Roku. Mieszkańcy mogą do niego zgłaszać swoje ulubione okazy – spośród nich organizatorzy wybiorą 10 finałowych propozycji. Konkurs wygra drzewo, które uzyska najwięcej głosów.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o wartości i roli drzew w mieście. – Każdy z nas ma swoje ulubione drzewo, które jest najpiękniejsze i które często odwiedza, podziwia, może nawet rozmawia z nim. A jeśli nie – może warto rozejrzeć się dookoła i takie wybrać – przekonują społecznicy.

Jaki informuje MODrzew, propozycje do plebiscytu, w który wyłonione zostanie Bydgoskie Drzewo 2021 roku, można składać do końca lata – czyli do 22 września 2021 roku. Zgłaszane okazy nie muszą być największe ani nie muszą być pomnikiem przyrody – jedynym warunkiem jest to, aby drzewo rosło w Bydgoszczy. – Napisz na adres zielonomi@modrzew.org.pl, gdzie rośnie to drzewo (podaj adres lub współrzędne) i jaki to gatunek. Może rosnąć w lesie, może rosnąć w parku lub na działce. Powinno się w jakiś sposób wyróżniać – rozmiarem, kształtem, lokalizacją lub swoją historią. Czasem może być po prostu ważne z osobistych powodów – informują organizatorzy.


CZYTAJ TAKŻE: Wycinki w Fordonie. Mieszkańcy ratowali małe drzewa [ZDJĘCIA]


Spośród przesłanych propozycji członkowie MODrzewia w dniach 23-30 września wybiorą 10 drzew do finałowej rozgrywki. Każde z nich zostanie dokładnie zmierzone, opisane i dodane do naszej mapy. Na jedno z nich będą mogli głosować wszyscy bydgoszczanie. Wybory odbędą się w dniach 1-10 października. – Bydgoskie Drzewo Roku ogłosimy 10 października, w Światowym Dniu Drzewa. Wygra drzewo, które uzyska najwięcej głosów – dodają organizatorzy. Osoba, która zaproponuje przyszłego zwycięzcę, w nagrodę dostanie zestaw bardzo ciekawych książek o drzewach. Dla zgłaszających drzewa przewidziano nagrody –  kubki MODrzewia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści