Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaZima wkracza do Myślęcinka. Co z lodowiskiem i stokiem narciarskim?
17.12.2016 | 08:05

Zima wkracza do Myślęcinka. Co z lodowiskiem i stokiem narciarskim?

Myślęcinek przygotował zimową ofertę.

Na zdjęciu: W okresie zimowym Ogród Botaniczny na terenie Myślęcinka będzie czynny w godzinach 9:00-16:00.

Fot. Stanisław Gazda

Zabawa podczas festynów na Różopolu, spotkania ze znajomymi przy grillu lub w wakeparku   –  to tylko niektóre sposoby spędzania czasu w ciepłe dni na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”.  Zimą wybór jest znacznie ograniczony, lecz nie brakuje też pomysłów realizowanych jedynie w najzimniejszą porę roku.

Przygotowania do sezonu zimowego rozpoczęto w listopadzie. Od tego miesiąca nieczynny jest kompleks Park Rozrywki – Zaginiony Świat. Już w październiku stopniowo zmniejszano liczbę dostępnych atrakcji, by ostatecznie uniemożliwić korzystanie z nich przez kilka miesięcy, podczas których urządzenia będą konserwowane i przygotowywane na wiosnę. Wtedy ponownie rozpocznie się  użytkowanie tego obszaru.

Wstęp na niektóre tereny w Myślęcinku wciąż jest możliwy, lecz w innych godzinach. Ze względu na coraz krótsze dni i szybsze zapadanie zmroku zadecydowano o skróceniu godzin funkcjonowania miasteczka ruchu drogowego. Co prawda, obiekt jest oświetlony i przygotowany do użytkowania przy zmiennych warunkach, lecz korzystać z niego można jedynie od 8:00 do 16:00.

Krócej czynny jest również Ogród Zoologiczny. W listopadzie, grudniu, styczniu i lutym obiekt jest otwarty od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-16:00. Warto odwiedzić to miejsce, by zobaczyć, jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Natomiast osoby zainteresowane obserwacją przysposabiania się roślin do trudniejszych warunków atmosferycznych  powinny udać się do Ogrodu Botanicznego. Jest on czynny w godzinach 9:00-16:00. Zwiedzanie obu tych miejsc znacznie ułatwi, a przede wszystkim uatrakcyjni, korzystanie z aplikacji Zielone Płuca Bydgoszczy 2.0. Można ją pobrać zupełnie za darmo na swój telefon, tablet lub inne urządzenie mobilne z systemem Android lub Apple iOS.

Informacja, która zapewne nie spodoba się fanom sportów zimowych brzmi następująco: lodowiska nie będzie. Na terenie parku od kilku lat rozstawiano ślizgawkę, lecz nigdy nie była ona własnością spółki. Lodowiskiem zarządzał prywatny podmiot na zasadzie dzierżawy. – Otrzymaliśmy informację, że obecnie dzierżawca nie ma możliwości uruchomienia ślizgawki – wyjaśnia Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”.

Inaczej ma być ze stokiem narciarskim. – Przygotowane są już dwa wyciągi, wszystkie urządzenia przeszły badania techniczne i testy, dlatego też z nadzieją obserwujemy prognozy i czekamy niecierpliwie na przymrozki – informuje Tyczyno. Naśnieżanie stoku za pomocą armatek rozpocznie się, gdy temperatury utrzymujące się przez całą dobę sięgną co najmniej -3 stopni. Podczas zeszłorocznej zimy sezon na narty w Myślęcinku rozpoczął się na początku stycznia.

Niezależnie od pogody korzystać można ze ścieżek rozmieszczonych na terenie Myślęcinka. Bieganie, spacer, a nawet jazda na rowerze – te czynności można praktykować tam również zimą. Sposób użytkowania parku zależy przede wszystkim od naszych chęci, a nie liczby wskazywanej na termometrze.


Powiązane treści