Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 16 • L 11
17C
Sr
18C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
17C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaŻłobki miejskie zostaną otwarte. Będzie w nich obowiązywał zaostrzony reżim sanitarny
rece_dziecka_zlobki_FreeImages
22.05.2020 | 11:50

Żłobki miejskie zostaną otwarte. Będzie w nich obowiązywał zaostrzony reżim sanitarny

Na zdjęciu: W poniedziałek zostaną otwarte żłobki miejskie.

Fot. FREEIMAGES

W najbliższy poniedziałek (25 maja) zostaną otwarte żłobki miejskie. Placówki są już przygotowane na przyjęcie najmłodszych dzieci, ale będzie w nich funkcjonował zaostrzony reżim sanitarny.

Dla wszystkich żłobków zostały opracowane procedury bezpieczeństwie pozytywnie ocenione przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Bydgoszczy i wdrożone we wszystkich placówkach. Żłobki będą funkcjonowały w zaostrzonym reżimie sanitarnym, co oznaczać będzie częste mycie rąk, dezynfekcję i wietrzenie pomieszczeń oraz częste mycie ciągów komunikacyjnych (poręcze, klamki, włączniki światła, uchwyty).

Z pomieszczeń, w których będą przebywały dzieci, zostały usunięte wykładziny, wszystkie zabawki pluszowe oraz przedmioty i sprzęt, których nie można skutecznie zdezynfekować. Przy wejściu do każdego żłobka dokonywany będzie pomiar temperatury dziecka. Ograniczona będzie także liczba rodziców wchodzących do placówki.

Wszyscy rodzice i opiekunowie będą zobowiązani do zabezpieczenia się przed wejściem do placówki w środki ochrony osobistej oraz obowiązkowo zdezynfekować ręce. Z procedurami i organizacją pracy można zapoznać się na stronie internetowej Zespołu Żłobków Miejskich.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści