[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Złodzieje na cmentarzach w Bydgoszczy. Sprawcy kradli na czterech nekropoliach

Dodano: 13.10.2022 | 13:20

Na zdjęciu: Złodzieje działali na bydgoskich cmentarzach.

Fot. Jakub Soboczyński/archiwum

Po cztery zarzuty usłyszeli sprawcy kradzieży na bydgoskich cmentarzach. Złodzieje działali na aż czterech nekropoliach.

Straty wyrządzone przez 42-latka i jego 37-letnią wspólniczkę opiewają na kwotę ponad 4 tysięcy złotych. Sprawcy szczególnie upodobali sobie krzyże, litery nagrobne, a także kwiaty. Działali na cmentarzach przy ul. Zaświat, Artyleryjskiej, Wyszyńskiego oraz Ludwikowo.

– Na ich trop wpadli kryminalni ze śródmiejskiego komisariatu. Pojechali do ich miejsca zamieszkania i tam ich zatrzymali – mówi kom. Lidia Kowalska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Zarzuty dla sprawców kradzieży na cmentarzach w Bydgoszczy

Sprawcy usłyszeli już po cztery zarzuty dotyczące ograbienia nagrobków. Tego typu czyn zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

– Z wyższym wymiarem kary musi liczyć się 42-latek, ponieważ odbywał on już karę pozbawienia wolności za przestępstwa o podobnym charakterze – mówi kom. Lidia Kowalska

Złodzieje na cmentarzach w Bydgoszczy. Sprawcy kradli na czterech nekropoliach
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments