Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zlot zabytkowych autobusów w Bydgoszczy. Zwiedzanie, parada i linie specjalne

Dodano: 21.07.2023 | 20:53

Na zdjęciu: Zlot odbędzie się już po raz szósty.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Już w sobotę na parkingu przy ul. Glinki 79 odbędzie się zlot zabytkowych autobusów. Wydarzenie przed stadionem Chemika jest organizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Początek imprezy zaplanowano na godz. 10:00. Przez dwie godziny zabytkowe autobusy będą zaparkowane na parkingu. Będzie można je dokładnie obejrzeć, zrobić zdjęcia oraz porozmawiać z kierowcami oraz pasjonatami transportu publicznego.

W samo południe autobusy wyruszą w przejazd ulicami miasta. Mapę parady prezentujemy poniżej. Pojazdy zatrzymają się tylko na przystanku początkowym i końcowym.

(kliknij w obrazek, aby powiększyć)

Zlot zabytkowych autobusów w Bydgoszczy. Zwiedzanie, parada i linie specjalne

Dwie linie specjalne

Od 13:30 do 18:00 kursować będą dwie linie specjalnej obsługiwane zabytkowym taborem. Pierwsza z nich, linia A, będzie jeździć z Chemika do zajezdni tramwajowej. Zrealizowane zostaną trzy kursy dla grup zwiedzających zajezdnię. Co warte podkreślenia, zwiedzanie zajezdni będzie możliwe tylko dla osób, które przyjadą zabytkowym autobusem.

Druga z linii specjalnych – linia B – będzie jeździć z Glinek do Myślęcinek z częstotliwością 5-10 minut. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Będzie to już szósta edycja zlotu. Wydarzenie jest organizowane przez Miasto Bydgoszcz oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy. Partnerami są ZDMiKP, MZK oraz Mobilis.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Fox
Fox
10 miesięcy temu

Lepiej by Bruski drogi polatal za te pieniądze..