Zły mecz Enei/ABRAMCZYK Astorii. Porażka we Wrocławiu i kontuzja jednego z liderów

Dodano: 07.04.2024 | 09:27

Na zdjęciu: Koszykarze Enei/ABRAMCZYK Astorii Bydgoszcz przegrali wyjazdowy mecz z drugą drużyną Śląska Wrocław.

Koszykarze Enei/ABRAMCZYK Astorii Bydgoszcz wysoko, bo różnicą siedemnastu punktów przegrali ostatni w fazie zasadniczej mecz wyjazdowy w Bank Pekao I Lidze. „Asta” uległa we Wrocławiu Śląskowi II 75:92, a oprócz tego, kontuzji nabawił się także Filip Małgorzaciak.

To nie był najlepszy mecz drużyny trenera Aleksandra Krutikowa. Dość powiedzieć, że dopiero w siódmej minucie meczu, pierwsze punkty z gry dla „Asty” zdobył Damian Jeszke, który obok Piotra Śmigielskiego zapisał na swoim koncie dwucyfrową zdobycz punktową. Chwilę potem zza linii 6,75 m trafił Andre Walker, a wspomniany już Śmigielski dołożył punkty po rzucie z półdystansu. Dało to Astorii skromną, bo jednopunktową (17:16) zaliczkę po pierwszych dziesięciu minutach gry.

Dobrze zaczęła się za to dla bydgoskiego zespołu druga kwarta. Trójkę rzucił Pluta, a Wińkowski popisał się efektownym wsadem, zaś zza linii 6,75 m jeszcze punkty dołożył Stupnicki. „Asta” miała jeszcze wtedy punkt zaliczki (29:28), ale w drużynie gospodarzy błysnął wówczas Jamonda Bryant Jr., który niemal do końca kwarty dokładał punkty do dorobku miejscowych, którzy do przerwy prowadzili 43:40.

Druga połowa to już wyraźna przewaga wrocławian. Śląsk kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie, a bydgoszczanie dodatkowo musieli sobie radzić bez Filipa Małgorzaciaka, który mecz rozpoczął co prawda w wyjściowej piątce, ale grał niespełna przez cztery i pół minuty, a potem zszedł z boiska z powodu kontuzji (na razie nie wiadomo, jak poważny to uraz).

Przed zaplanowaną na przyszłą niedzielę, 14 kwietnia ostatnią kolejką zasadniczej części sezonu, bydgoski zespół plasuje się w tabeli na czwartym miejscu, a fazę zasadniczą „Asta” zakończy domowym meczem z WKK Hotel Active Wrocław (18:00, Sisu Arena).

KOSZYKÓWKA – BANK PEKAO I LIGA KOSZYKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2023/2024 – 33 KOLEJKA – 6.04.2024 R.

WKS ŚLĄSK II WROCŁAW – ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ 92:75 (16:17, 27:23, 26:17, 23:18)

WKS ŚLĄSK II (trener Łukasz Grudniewski): Bryant Jr. 24 (1×3, 6 zb., 5 przech.), Hlebowicki 17 (2×3, 7 zb.), Piśla 12 (1×3), Nowicki 6 (1×3), Kociszewski 4 (5 zb.) – Siembiga 15 (2×3), Leńczuk 8 (5 f.), Dydak 6 (7 zb.), Stolarz, Baran, Soroka, Bereszyński.

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA (trener Aleksander Krutikow): Jeszke 10 (9 zb.), Zegzuła 7, Ulczyński 6, Kiwilsza 4 (9 zb.), Małgorzaciak – Śmigielski 17 (1×3), M. Pluta 8 (1×3), Wińkowski 8 (1×3), Walker 7 (1×3, 6 zb.), Stupnicki 6 (1×3), Kaszowski 2, Burczyk.

Sędziowali: Adam Krzemień, Damian Wiaderny, Sylwester Adamski.
Komisarz I Ligi Koszykówki: Tomasz Borowiak.