[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmarł prof. Stanisław Molski. Był założycielem Szpitala Eskulap w Osielsku

Dodano: 25.02.2022 | 10:43

Na zdjęciu: Prof. Stanisław Molski był założycielem Szpitala Eskulap w Osielsku.

Fot. Szpital Eskulap

Nie żyje prof. dr hab.n.med. Stanisław Molski – założyciel Centrum Medycznego Eskulap w Bydgoszczy oraz Szpitala Eskulap w Osielsku, w latach 2002 – 2010 kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń Collegium Medicum w Bydgoszczy. 

O śmierci prof. Molskiego poinformował Szpital Eskulap. Był on jednym z najwybitniejszych chirurgów naczyniowych w Polsce; wspólnie z prof. Zygmuntem Mackiewiczem, jako jedni z pierwszych w Polsce, zaczęli wdrażać operacje rekonstrukcyjne zastawek żył głębokich kończyn dolnych, wykonując przeszczepy zastawek, plastyki zastawek oraz transpozycje pni żylnych. W latach 2002 – 2010 był kierownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń Collegium Medicum w Bydgoszczy. Liczne staże i wyjazdy konsultacyjne odbywał w takich miejscach jak Paryż, Lyon, Wilno, Lund i Amsterdam.

W lipcu 2015 roku Stanisław Molski otrzymał z nadania prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorskiego nominację profesorską. Uroczyste wręczenie nominacji – już z rąk Andrzeja Dudy – nastąpiło we wrześniu 2015 roku w Pałacu Prezydenckim.

W 2001 roku Stanisław Molski wraz z żoną utworzył Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Eskulap w Bydgoszczy, realizujący działalność leczniczą w zakresie zespołu chirurgii jednego dnia i zespołu poradni specjalistycznych. W grudniu 2011 roku otworzył wielospecjalistyczny Szpital Eskulap w Osielsku, w którym pełnił funkcję koordynatora oddziału chirurgii naczyniowej, angiologii i chirurgii ogólnej.

Profesor Stanisław Molski był jednym z najwybitniejszych chirurgów naczyniowych w Polsce, niestrudzony, pełen pasji i nowatorskich pomysłów. W tym roku obchodziłby 35-lecie działalności lekarskiej – podkreśla w pożegnalnym wpisie jego rodzina i współpracownicy. Wzorowa praca prof. Molskiego w służbie zdrowia została doceniona m.in. poprzez przyznanie mu Srebrnego Krzyża Zasługi w 2000 roku.

Pogrzeb prof. Stanisława Molskiego odbędzie się 5 marca o godzinie 11:00 w parafii rzymskokatolickiej pw. Narodzenia NMP w Osielsku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Matteo
4 miesięcy temu

Wielka strata ……. Ale pytanie czy to nie kolejna ofiara tzw. ( naglicy ) czyli częstego skutku ubocznego eksperymentalnych preparatów pseudo- medycznych nie dopuszczalnych w normalnych warunkach ! Na covid 19 nie stosuje się tzw preparatów na c19 bo korono- wirusy mutują i już dawno wiadomo że nie da się stworzyć skutecznej szczepionki na nie . Kolejny NOP . Dla Rodziny szczere Kondolencje i wyrazy Wspłóczucia. Pretensje oraz faktury za zabójstwo pseudo – medyczne do Pis I PO oraz bandy covid – Idiotów . .