Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 8 • L 6
6C
Nd
6C
Pon
6C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZmarł ksiądz Stanisław Skonieczka. Był proboszczem w Osielsku i Strzelcach Górnych
śmierć-żałoba-pixabay
06.12.2018 | 09:46

Zmarł ksiądz Stanisław Skonieczka. Był proboszczem w Osielsku i Strzelcach Górnych

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. Pixabay

Zmarł ksiądz prałat Stanisław Skonieczka – proboszcz parafii w Osielsku i Strzelcach Górnych. Dziś (6 grudnia) odbywa się pierwsza część uroczystości pogrzebowych.

Ksiądz prałat Skonieczka w latach 1986-1998 pełnił funkcję proboszcza parafii św. Stanisława Kostki w Strzelcach Górnych. Potem, do 2008 roku był proboszczem pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Osielsku. W ostatnich latach przebywał na emeryturze – mieszkał na terenie parafii w Strzelcach Górnych.

Ksiądz Skonieczka zmarł 3 grudnia. Miał 70 lat. Uroczystości pogrzebowe rozpoczynają się dziś – o godz. 18:30 wprowadzeniem ciała zmarłego i Mszą św. w parafii w Osielsku. Następnie ciało zmarłego zostanie przewiezione do parafii św. Stanisława Kostki w Strzelcach Górnych. Tam odbędzie się różaniec (godzina 20:30) i msza święta (21:00). Po mszy odbędzie się czuwanie, które potrwa do godziny 23:00.

Pogrzeb prałata odbędzie się w piątek, 7 grudnia, o godz. 11:00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Strzelcach Górnych. Mszy świętej będzie przewodniczył biskup ordynariusz Jan Tyrawa. Ksiądz Skonieczka zostanie pochwany na cmentarzu w Strzelcach Górnych.


Powiązane treści