Bydgoszcz
17C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 19 • L 17
29C
Pon
28C
Wt
20C
Sr
25C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany na Kolbego. Drogowcy wprowadzają ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją
kolbego bydgoszcz
18.12.2020 | 15:23

Zmiany na Kolbego. Drogowcy wprowadzają ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją

Na zdjęciu: Zmiany w ruchu na Kolbego mają zacząć obowiązywać od tego weekendu.

Fot. ZDMiKP

Wykonawca – firma Kobylarnia – rozpoczyna kolejny etap prac przy budowie buspasa na ulicy Kolbego. Od tego weekendu ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Jak pisaliśmy na początku grudnia, jeszcze przed końcem 2020 roku na Kolbego miały zostać wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. W związku z tym, że na docelowym pasie dla autobusów udało się ułożyć nawierzchnię, w nadchodzący weekend zostanie poprowadzony tam ruch pojazdów. – Większość prac kanalizacyjnych będzie teraz prowadzona po wschodniej stronie ulicy (od strony sklepów). Tym samym na ulicy Kolbego wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną – informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Okoński przypomina, że w związku z tym, że szerokość ulicy będzie ograniczona robotami a dodatkowo odbywa się tam ruch autobusowy, należy korzystać z objazdu ul. Kormoranów i Zimorodkową.


CZYTAJ TAKŻE: Od 6 grudnia obowiązują zmiany w komunikacji miejskiej. Sprawdź szczegóły


Buspas na ulicy Kolbego zacznie się na skrzyżowaniu z ulicą Kormoranów i będzie prowadził aż do ulicy Grunwaldzkiej, gdzie połączy się z pasem dla autobusów, który powstał w ramach rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej. Dodatkowy pas o długości 800 metrów ma ułatwić wyjazd z Osowej Góry autobusom linii nr 61 i 71. Projekt przewiduje gruntowną przebudowę konstrukcji nawierzchni, korektę geometrii łuków poziomych, przebudowę skrzyżowań, budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, miejsc parkingowych oraz zatok autobusowych. Inwestycja jest realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj” – jej koszt to 11 milionów złotych. Część tej kwoty pokrywają środki z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, czyli funduszy europejskich dedykowanych metropoliom.

Planowane zakończenie inwestycji planowane jest na połowę przyszłego roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Inga
Inga
7 miesięcy temu

Ostatnie zdanie do zmiany 🙂 ,,planowane zakończenie prac przewidywane jest na…” powinno być 🙂

Powiązane treści