Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny etap budowy torowiska przy Toruńskiej i Perłowej. W weekend zmiany

Dodano: 18.07.2023 | 11:37

Na zdjęciu: W ten weekend w rejonie skrzyżowania Toruńska/Perłowa nastąpią kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Fot. ZDMiKP

Wykonawca budowanych mostów nad Brdą – firma Trakcja – prowadzi prace na torowisku wzdłuż ulicy Toruńskiej. W ten weekend nastąpią kolejne zmiany w ruchu tramwajowym, a od nadchodzącego poniedziałku (24.07) przełożenie ruchu na południową jezdnię Toruńskiej.

Jak relacjonuje rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński, w ostatnich tygodniach w pobliżu Perłowej ułożono nowy tor na Toruńskiej w stronę Łęgnowa oraz zamontowano wszystkie słupy trakcyjne. Rozwieszana jest również sieć trakcyjna.

Wykonawca przygotowuje się do przełożenia ruchu na torowisku i wprowadzenia zmian drogowych na wysokości ul. Perłowej. Wykonanie tych prac pozwoli rozpocząć roboty na jezdni od strony ogródków działkowych oraz prace związane z torem północnym ul. Toruńskiej – dodaje Okoński.

W ten weekend zmiany w ruchu tramwajowym na Toruńskiej

W związku z zapowiadanym otwarciem nowego frontu prac, od piątku, 21 lipca (od 18:00) do poniedziałku, 24 lipca (do 3:00) torowisko na Toruńskiej zostanie zamknięte. Podczas zamknięcia nastąpi przełożenie rozjazdów nakładkowych, dzięki temu wykonawca będzie mógł od poniedziałku montować już nowe tory po stronie północnej.

Na czas zamknięcia torowiska tramwaje linii nr 6 i 8 zostaną skierowane z Glinek i Rycerskiej do pętli Babia Wieś (przypominamy, że „szóstka” jedzie trasą zmienioną), a funkcjonowanie linii nr 7 w piątek zostanie skrócone do godziny 17:00. Uruchomiona także zostanie linia zastępcza ZaT w relacji rondo Toruńskie (przystanek dla linii nr 76) — Łęgnowo (pętla), a także dodatkowy przystanek rondo Toruńskie dla linii 59 zlokalizowany za zatoką autobusową.

Od poniedziałku kierowcy pojadą Toruńską tylko po południowej stronie

Jak zapowiadają drogowcy, od poniedziałku (23 lipca) ruch pojazdów na Toruńskiej pomiędzy siedzibą MWiK a skrzyżowaniem z Nowotoruńską zostanie przełożony na jezdnię południową (po stronie ul. Perłowej). Zmiany pozwolą wykonawcy rozpocząć prace na jezdni północnej ul. Toruńskiej ( po stronie ogródków działkowych).

Kolejny etap robót na Toruńskiej już niebawem

Na koniec lipca Trakcja planuje natomiast przełożenie ruchu na torowisku wzdłuż Toruńskiej przy moście Kazimierza Wielkiego. Wykonanie tych prac pozwoli rozpocząć roboty na torowisku ul. Toruńskiej od strony rzeki oraz budowę rozjazdów w kierunku nowego mostu tramwajowego.

ZDMiKP przypomina, że zgodnie z zawartym aneksem do umowy, Trakcja musi zakończyć pierwsze prace jeszcze w tym roku. – Most tramwajowy oraz torowisko na ul. Toruńskiej i Perłowej mają być wykonane do 15 grudnia 2023 roku, a roboty drogowe wraz z budową mostu drogowego mają zostać zrealizowane do 29 lutego 2024 roku – podaje rzecznik zarządu dróg.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kiedy koniec prac na Kazimierza Wielkiego? ZDMiKP podaje dwie daty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
oBYWATEL
oBYWATEL
4 miesięcy temu

JESZCZE NIECH 2 LATA REMONTUJĄ TE KILKASET METRÓW + POWINNI POSTAWIĆ SOBIE POMNIK ZA NIEUDOLNOŚĆ