Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany w Inowrocławiu. Piotr Gruszka nie jest już trenerem Cuiavii

Dodano: 12.09.2023 | 18:55

Na zdjęciu: Piotr Gruszka prowadził Cuiavię przez dwa lata.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Piotr Gruszka nie jest już szkoleniowcem Cuiavii Inowrocław. We wtorek zarówno klub, jak i trener poinformowali o zakończeniu współpracy.

Gruszka był trenerem Cuiavii od września 2021 roku. Jak wylicza oficjalny serwis klubu, poprowadził drużynę w 74 spotkaniach, w których 30 razy inowrocławianie wygrali, 21 razy zremisowali i 23 razy przegrali. Pierwszy sezon pod wodzą Gruszki Cuiavia zakończyła na 13. miejscu – trzeba jednak dodać, że szkoleniowiec przejął w trakcie sezonu drużynę, która kilka miesięcy wcześniej utrzymała się w lidze jedynie dzięki wycofaniu Legii Chełmża.

W minionym sezonie było już dużo lepiej i biało-zieloni zakończyli zmagania na 5. miejscu. Obecny sezon przebiega jednak zdecydowanie gorzej – Cuiavia wygrała tylko jeden z siedmiu meczów, a aż pięć zremisowała. W rezultacie zajmuje 9. miejsce w tabeli, podczas gdy celem drużyny była walka o czołowe lokaty.

– Dziękujemy trenerowi za pracę w naszym klubie i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej – zakomunikował klub.

– Dziękuję wszystkim, z którymi miałem przyjemność współpracować, a szczególnie moim najbliższym współpracownikom: kierownikowi Markowi Paczkowskiemu i trenerom Adamowi Kopaczewskiego i Kamilowi Kałużnemu. Dziękuję również kibicom za wsparcie w trudnych momentach. Wspólnie przez dwa lata zrobiliśmy duży krok w rozwoju klubu i zespołu seniorów – napisał Piotr Gruszka.

Ponadto klub zakończył współpracę z dotychczasowym asystentem Piotra Gruszki – Kamilem Kałużnym. Szkoleniowiec był związany z Cuiavią od ponad ośmiu lat, pracując jako trener zespołów młodzieżowych oraz asystent w sztabie pierwszego zespołu.

Na razie nie jest znane nazwisko następcy Gruszki. Już jutro Cuiavia zagra w wyjazdowym meczu Pucharu Polski KPZPN z Unią Gniewkowo. W niedzielę w ramach rozgrywek ligowych podejmie Noteć Łabiszyn.

Aktualizacja: Cuiavia Inowocław poinformowała, że nowym trenerem został Dawid Zamiatowski, a jego asystentem – Szymon Stolarski, dotychczas trener rezerw Cuiavii.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments