Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany w ruchu na ulicy Kolbego. Utrudnienia potrwają do sierpnia

Dodano: 01.04.2020 | 13:00

Na zdjęciu: Utrudnienia na ulicy Kolbego potrwają do sierpnia.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Jak informuje ZDMiKP, od środy 1 kwietnia wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu na ulicy Kolbego.

Zmiany w ruchu na jednej z ważniejszych arterii Osowej Góry mają związek z budową zbiornika retencyjnego dla kanalizacji deszczowej przez Miejskie  Wodociągi i Kanalizację. Od środy, 1 kwietnia na odcinku ok. 100 metrów od ulicy Kormoranów do ulicy Koguciej zostanie wybudowana tymczasowa droga objazdowa (tzw. bajpas). Ponadto, wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości do 30km/h oraz zakaz wyprzedzania. Zakończenie prac planowane jest na 17 sierpnia 2020 roku.


CZYTAJ TAKŻE: MWiK dają nadzieję na zasilanie deszczówką wyschniętych stawów na Osowej Górze


Budowa zbiornika retencyjnego poprzedzi kolejną inwestycje na Kolbego, czyli budowę buspasa. Prace projektowe dotyczące inwestycji zakończyły się jesienią ubiegłego roku – pod koniec lutego wydano zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Opóźnienie budowy infrastruktury dla autobusów (koniec prac miał nastąpić w czerwcu) wiążę się z problemami związanymi z wspominaną budową zbiornika retencyjnego – opisywaliśmy je w tym artykule.

Buspas na ulicy Kolbego zacznie się na skrzyżowaniu z ulicą Kormoranów i będzie prowadził aż do ulicy Grunwaldzkiej, gdzie połączy się z pasem dla autobusów, który powstał w ramach rozbudowy ul. Grunwaldzkiej. Dodatkowy pas o długości 800 metrów znacznie ułatwi wyjazd z Osowej Góry autobusom linii nr 61 i 71. Projekt przewiduje gruntowną przebudowę konstrukcji nawierzchni, korektę geometrii łuków poziomych, przebudowę skrzyżowań, budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, miejsc parkingowych oraz zatok autobusowych.

Inwestycja jest realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Zadanie w trybie zaprojektuj i wybuduj realizuje firma Kobylarnia S.A. Koszt prac to 11 milionów złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments