Bydgoszcz
21C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 22 • L 19
15C
Sob
15C
Nd
14C
Pon
15C
Wt
12C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w ruchu na wylocie z Bydgoszczy. Wiążą się z inwestycją
roboty_drogowe_znak
16.01.2019 | 11:45

Zmiany w ruchu na wylocie z Bydgoszczy. Wiążą się z inwestycją

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. archiwum

Wykonawca budowy dróg dla rowerów wraz z przebudową ulic Nakielskiej i Łochowskiej rozpoczyna kolejny etap inwestycji. W związku z tym wprowadzone zostaną kolejne zmiany w tymczasowej organizacji ruchu.

Od piątku (18 stycznia) ruch pojazdów ulicami Łochowską i Nakielską w kierunku do centrum Bydgoszczy będzie poprowadzony na wprost, przez tymczasową jezdnię poprowadzoną przez wyspę ronda. Natomiast kierowcy jadący w kierunku Lisiego Ogona będą mogli przejechać przez obwiednie ronda. Umożliwi to skręt z Nakielskiej w ulicę Sicieńską i ulicę Lisią. ZDMiKP informuje też, że w związku z prowadzonymi pracami ruch na ulicy Agatowej będzie się odbywał połówkowo.

SCHEMAT NOWEJ ORGANIZACJI RUCHU NA ULICY NAKIELSKIEJ I ŁOCHOWSKIEJ

rysunek-nowej-org.-ruchu


CZYTAJ TAKŻE: Utrudnienia na Wałach Jagiellońskich potrwają dłużej. Znamy powód


Inwestycja zakłada budowę ronda łączącego ulice Łochowską, Nakielską, Lisią, Sicieńską i Agatową. Za rondem na Nakielskiej i Łochowskiej dobudowane będą zatoki autobusowe. Wokół ronda zaprojektowano dwukierunkowe ścieżki rowerowe  oraz chodniki oddzielone od siebie opaską. Wzdłuż Łochowskiej, na odcinku od granicy miasta do drogi w kierunku Belmy, powstanie wspólny ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów. Stanowić ma on kontynuację ścieżki prowadzącej do miejscowości Lisi Ogon. Na odcinku od drogi do Belmy do Lisiej przewiduje się budowę drogi rowerowej oddzielonej od 1,5-metrowego chodnika marginesem (bruk lub kostka o innej fakturze).

Budowa dróg rowerowych wzdłuż ulicy Łochowskiej pochłonie blisko 7 mln zł. Prace mają zakończyć się w marcu.


Powiązane treści