Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany w ruchu w centrum Bydgoszczy. Drogowcy otwierają przebudowaną jezdnię Bernardyńskiej

Dodano: 29.09.2020 | 10:39

Na zdjęciu: Zamknięta od kilku miesięcy jezdnia ulicy Bernardyńskiej w kierunku ronda Bernardyńskiego (przy Holiday Inn i stacji paliw) ma zostać otwarta w ten czwartek.

Fot. Robert Sawicki/Urząd Miasta Bydgoszczy

Od czwartku, 1 października Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu w rejonie przebudowywanej ulicy Kujawskiej. Otwarta ma zostać zachodnia jezdnia ulicy Bernardyńskiej. 

Zamknięta od kilku miesięcy jezdnia ulicy Bernardyńskiej w kierunku ronda Bernardyńskiego (przy Holiday Inn i stacji paliw) ma zostać otwarta w ten czwartek. Jednak jak precyzuje rzecznik bydgoskich drogowców Tomasz Okoński, nastąpi to wówczas, jeżeli pozwolą na to warunki pogodowe. – Tym samym na zbiegu ulic: Bernardyńska – Wały Jagiellońskie – Kujawska przywrócone zostanie rondo. Nadal nie będzie jednak możliwy wjazd z ul. Bernardyńskiej w pl. Kościeleckich – dodaje Okoński.

W trakcie zamknięcia jezdni Bernardyńskiej ZDMiKP zlecił też wymianę urządzenia dylatacyjnego (łączenia płyt mostu) na moście Bernardyńskim. – Urządzenie miało już 20 lat – jego dalsza eksploatacja zagrażała trwałości obiektu. Dzięki takiej koordynacji dwóch niezależnych zadań, nie trzeba będzie wprowadzać w przyszłości dodatkowych utrudnień – podkreśla rzecznik bydgoskich drogowców. Jednocześnie trwają prace malarskie dotyczące elementów stalowych na moście i dojazdach – balustrad i słupów trakcyjnych. W uzgodnieniu z plastykiem miasta zyskują one kolor ciemnozielony.


CZYTAJ TAKŻE: Wtorek za pół ceny! Zobacz dzisiejsze zniżki


Wciąż trwają też prace przy budowie chodnika na Zbożowym Rynku. Na czas robót ruch pieszy będzie przeniesiony na wykonaną część jezdni ulicy Długiej (przy sklepach i klubie Jack).

Październik to przełomowy miesiąc na budowie ulicy Kujawskiej. – W najbliższych tygodniach sukcesywnie będą uruchamiane kolejne ulice i dojazdy do nowej trasy – zapowiada Okoński. Po Bernardyńskiej udostępnione do ruchu zostaną: Długa, Pl. Kościeleckich oraz Chołoniewskiego do Solskiego. Zmiany w ruchu obejmą też samą Kujawską – ruch na odcinku od Tucholskiej do ronda Kujawskiego będzie przełożony na nową jezdnie. Prace przeniosą się na jezdnię w kierunku Inowrocławia, po której obecnie poruszają się samochody.

– Planujemy też prowadzić pierwsze testowe przejazdy tramwajów nowym torowiskiem na ulicy Kujawskiej

– zapowiada rzecznik ZDMiKP. Przypominamy, że do 9 października trwają konsultacje nowej siatki komunikacyjnej po otwarciu torowiska tramwajowego. Jutro (30 września) członkowie Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych oraz Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego – we współpracy z miastem Bydgoszcz – organizują spotkanie z mieszkańcami w sprawie zmian w komunikacji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments