Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Zmiany w sejmiku województwa. Wybrano wicemarszałka i przewodniczącą

Dodano: 13.11.2019 | 13:21

Na zdjęciu: Ryszard Bober (z lewej) przestał być przewodniczącym sejmiku. Zbigniew Sosnowski został za to wicemarszałkiem województwa.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zbigniew Sosnowski z PSL został nowym wicemarszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego, zaś Elżbieta Piniewska – przewodniczącą sejmiku. Zmiany to efekt ostatnich wyborów parlamentarnych.

Październikowe głosowanie poskutkowało objęciem mandatu senatora przez dotychczasowego przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera i mandatu posła przez wicemarszałka Dariusza Kurzawę. Podczas środowej sesji sejmiku mandaty radnych w ich miejsce objęli Paweł Zgórzyński i Marek Domżała (obaj PSL) jako osoby z największą liczbą głosów na listach, które nie dostały się do sejmiku.

Następczynią Bobera na stanowisku przewodniczącej sejmiku została Elżbieta Piniewska, której kandydatura została zgłoszona przez Koalicja Obywatelską i PSL. Dotychczasowa wiceprzewodnicząca sama prowadziła obrady w punkcie poświęconym jej nominacji, czego nie omieszkał wypomnieć radny Roman Jasiakiewicz (KO).

Jestem zaszczycona i zobowiązuję się do sumiennej i rzetelnej pracy. Deklaruję otwartość i działanie ponad podziałami. Mogłam wiele nauczyć się od mojego poprzednika i zamierzam z tych doświadczeń czerpać garściami – mówi Piniewska, która zasiada w sejmiku od 2010 roku.

Nowym wicemarszałkiem województwa został Zbigniew Sosnowski z PSL. Wybrany został głosami 17 radnych, podczas gdy 9 było przeciw. Pytany przez radnych Michała Krzemkowskiego (PiS) i Romana Jasiakiewicza o sprawy, na których zamierza się skupić i pomijanie zachodniej części województwa odpowiedział: Wszyscy mieszkańcy, niezależnie z której części województwa, mają prawo do godnego życia i godnych warunków. Mam świadomość, że to marszałek zadecyduje, czym będę się zajmował. Chciałbym kontynuować to, co już kiedyś jako wicemarszałek zacząłem, czyli nadzorować rolnictwo.

0 0 votes
Article Rating
Zmiany w sejmiku województwa. Wybrano wicemarszałka i przewodniczącą
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments