Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 4 • L 2
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiSportZmiany w spadkowiczu z III ligi. Klub zakontraktował nowego trenera
24.07.2018 | 10:51

Zmiany w spadkowiczu z III ligi. Klub zakontraktował nowego trenera

W Unii Solec Kujawski ogrom zmian po nieudanym sezonie w III lidze.

Na zdjęciu: Robert Tomczak zastąpił na ławce trenerskiej Unii Solec Remigiusza Kusia.

Fot. KS Unia Solec Kujawski

Po spadku z III ligi, w Unii Solec Kujawski doszło do dużych zmian. Zarówno kadrowych, jak i organizacyjnych.

W barwach soleckiego zespołu nie zobaczymy już pięciu zawodników. Obrońcy Krystian Karbowski, Mateusz Poczwardowski, Mateusz Szałek oraz pomocnicy Kamil Nytko i Damian Michalski przenieśli się do innego czwartoligowca – Unii Janikowo. W tym samym kierunku podążyli prezes Dariusz Nytko oraz członkowie sztabu szkoleniowego: trener Remigiusz Kuś, kierownik Artur Górecki i trener bramkarzy Robert Tomaszewski.

Po odejściu prezesa Nytki, członkowie zarządu wybrali nowego prezesa, którym został Mateusz Czyżewski. – Sytuacja klubu po spadku do czwartej ligi jest trudna – mówi w rozmowie z oficjalną stroną klubową. Jak dodaje, celem zespołu na nadchodzący sezon będzie zajęcie miejsca w górnej połowie ligowej tabeli. – Od zawodników będę oczekiwał pozostawienia serca na boisku – zaznacza Czyżewski. Przyznaje, że przez kilka lat w klubie prowadzono politykę, w której ambicje nie korespondowały z możliwościami.

Unia przedstawiła także nazwisko nowego szkoleniowca. Został nim Robert Tomczak. 41-letni szkoleniowiec w przeszłości prowadził grupy młodzieżowe Zawiszy Bydgoszcz, a także Wdę II Świecie/Strażaka Przechowo, Start Pruszcz Pomorski, zaś ostatnio szkolił zespoły młodzieżowe MUKS CWZS Bydgoszcz oraz gimnazjalnym ośrodku szkolenia sportowego młodzieży przy K-PZPN. Klub zapowiada, że niebawem ogłosi nazwiska nowych graczy oraz przedstawi szczegółową listę gier kontrolnych w letnim okresie przygotowawczym.

Sezon IV ligi rozpocznie się w drugi weekend sierpnia (11/12.08). Solecką Unię czeka na inaugurację wyjazdowy mecz z Orlętami Aleksandrów Kujawski. Pierwszy mecz na własnym stadionie – 15 sierpnia z Legią Chełmża.


Powiązane treści