Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany w zakładzie Remondisu. Rośną nowe hale do przetwarzania odpadów

Dodano: 05.12.2023 | 10:30

Na zdjęciu: Przy Inwalidów rozpoczyna się wznoszenie pierwszych konstrukcji ścian i dachów nowych hal do przetwarzania odpadów Remondisu.

Fot. Remondis

Trwają zaawansowane prace związane z modernizacją i hermetyzacją instalacji do mechanicznobiologicznego przetwarzania odpadów komunalnych przy ul. Inwalidów 45 w Bydgoszczy. Inwestycja ma zakończyć się w czerwcu 2024 roku.

O uciążliwym zapachu, dobiegającym z zakładu Remondisu wiedzą praktycznie wszyscy bydgoszczanie. Po protestach i naciskach mieszkańców Bydgoszczy Wschód i Siernieczka firma zdecydowała się na uszczelnienie instalacji do przetwarzania odpadów. W lipcu 2023 roku rozpoczęły się pierwsze rozbiórki i wyburzenia związane z przygotowaniem terenu inwestycji.

Jak teraz wyglądają prace nad inwestycją? Remondis informuje, że po dawnej hali sortowni, magazynach czy zbiorniku retencyjnym nie ma już śladu. – Na placu budowy powstały wykopy pod nowe budynki objęte inwestycją oraz zagęszczono odpowiednio grunt. Ze względu na to, że zakład znajduje się na terenie dawnego składowiska, przeprowadzono dodatkowo badania geologiczne – przekazuje spółka. Obecnie dobiegają końca prace związane z palowaniem i przygotowaniem fundamentów. Rozpoczyna się wznoszenie pierwszych konstrukcji ścian i dachów nowych hal.

Wyprzedzamy załączony do umowy z generalnym wykonawcą harmonogram prac. W lutym 2024 roku zajmiemy się już elewacją nowych budynków. W kolejnych miesiącach skupimy się na instalacjach wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych, przeciwpożarowych, montażu systemu wentylacji czy biofiltra. W czerwcu planujemy zakończyć prace budowlane, a we wrześniu 2024 roku uzyskać pozwolenie na użytkowanie – mówi Marcin Dobiegała, prezes zarządu Remondis Bydgoszcz.

Wartość inwestycji przekracza 50 mln złotych. Po jej zrealizowaniu, cały proces zagospodarowania odpadów począwszy od rozładunku, będzie przebiegał w zamkniętych, hermetycznych halach wyposażonych w systemy oczyszczania powietrza. Wykonawcą prac jest bydgoska firma Ebud-Przemysłówka.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments