Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 11
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaZnamy datę premiery Wesela. Nowy hit Smarzowskiego powstawał w Bydgoszczy
03.08.2021 | 09:55

Znamy datę premiery Wesela. Nowy hit Smarzowskiego powstawał w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Odtwórcą jednej z głównych ról jest Robert Więckiewicz.

Fot. Wojciech Łowicki, Grupa Fotograficzna DEIX

Poznaliśmy datę premiery nowego „Wesela” Wojciecha Smarzowskiego. Film był kręcony w Bydgoszczy.

Film pojawi się na ekranach kin w piątek, 8 października. Jest „historią miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. To szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna”.

Smarzowski wyjaśnia, że jego najnowszy film ma stanowić opowieść o manipulowaniu emocjami i ostrzeżenie przed mową nienawiści. Akcja rozpocznie się od wesela w 2021 roku, gdy panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz) będzie obserwować wybryki męża, a jej ojciec, lokalny biznesmen (Robert Więckiewicz) zamartwia się o wiszący na włosku interes życia. Wszystko to obserwuje senior rodu (Ryszard Ronczewski), do którego pod wpływem emocji wracają wspomnienia z dawnych lat, gdy poznał miłość swojego życia. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła. W obsadzie oprócz Łabacz, Więckiewicza i Ronczewskiego znaleźli się także Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Schuchardt i Agata Turkot.

Czytaj także: W Bydgoszczy powstanie kolejny film. „Miasto będzie ważnym aktorem mojego projektu”

Tytułowi filmu przez długi czas towarzyszyły wątpliwości. Roboczo nazywany był „W2”, ale ostatecznie pojawi się jako „Wesele”. W karierze Smarzowskiego to już drugi film pod takim tytułem. Pierwszy powstał w 2004 roku i opowiadał o weselu córki biznesmena z małego miasteczka Wiesława Wojnara. Wraz z rozkręcaniem się zabawy sytuacja coraz bardziej się komplikowała. W filmie wystąpili m.in. Marian Dziędziel, Tamara Arciuch, Bartłomiej Topa, Paweł Wilczak, Arkadiusz Jakubik i Maciej Stuhr.

Film kręcono w ubiegłym roku m.in. na Rynku w Starym Fordonie oraz w Ostromecku. Partnerem filmu jest Miasto Bydgoszcz, a producentem – bydgoskie Studio Metrage.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści