Bydgoszcz
-1C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L -2
4C
Wt
5C
Sr
7C
Czw
7C
Pt
6C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZnamy nazwisko nowego trenera siatkarzy Chemika. Jakuba Bednaruka zastąpi jego współpracownik
Przemysław Michalczyk - SG
08.05.2019 | 12:31

Znamy nazwisko nowego trenera siatkarzy Chemika. Jakuba Bednaruka zastąpi jego współpracownik

Informację bydgoski klub oficjalnie potwierdził w środę.

Na zdjęciu: Przemysław Michalczyk pełnił do tej pory funkcję drugiego trenera Chemika Bydgoszcz.

Fot. Stanisław Gazda

Przemysław Michalczyk został oficjalnie trenerem Chemika Bydgoszcz na sezon 2019/2020 – poinformował w środę bydgoski klub.

Michalczyk w Bydgoszczy nie jest postacią nową. Od 2017 roku współpracował bowiem z dotychczasowych szkoleniowcem siatkarzy występujących w PlusLidze – Jakubem Bednarukiem, z którym nie zdecydowano się przedłużyć umowy. Wcześniej Michalczyk jako pierwszy trener pracował z drużynami I-ligowymi – chociażby Espadonem Szczecin czy Victorią Wałbrzych. Zajmował również funkcje kierownicze w Jastrzębskim Węglu, będąc między innymi prezesem zarządu. Jeszcze jako siatkarz zdobył w 2004 roku z tym zespołem mistrzostwo Polski.

Dotychczasowego drugiego trenera Chemika niemal od początku wskazywano jako faworyta do objęcia schedy po Bednaruku. 46-latek tłumaczy, że nad propozycją objęcia sterów w bydgoskim zespole nie zastanawiał się długo. „Mam pełne wsparcie i zaufanie ze strony klubu. Za nami, jak i przed nami, jeszcze wiele rozmów, ale cieszę się, że możemy decydować o tym, jak będzie wyglądała drużyna, sztab na zasadzie współpracy” – mówi Przemysław Michalczyk.

W bydgoskim zespole szykują się spore zmiany kadrowe. Odejdzie wielu zawodników decydujących dotąd o obliczu drużyny. Pożegnał się z nią już między innymi Michał Szalacha, który trafił do Jastrzębskiego Węgla. Ten sam kierunek obrał rozgrywający Raphael Vinhedo. Nowych klubów szukają też: Bartosz Filipiak, Bartłomiej Lipiński czy Mateusz Witek.

W minionym sezonie Chemik Bydgoszcz zakończył rozgrywki PlusLigi na jedenastym miejscu (w stawce trzynastu drużyn; w trakcie sezonu z gry wycofała się bowiem Stocznia Szczecin).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści