[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Znamy szczegóły akcji ratunkowej na Zalewie Koronowskim [ZDJĘCIA]

Dodano: 29.07.2021 | 15:34

Na zdjęciu: Dzięki szybkiej interwencji służb, nikt z ośmiu osób płynących żaglówką nie został ranny.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policja przekazała nowe informacje po wczorajszym wywróceniu się żaglówki na Zalewie Koronowskim. W akcji, w której poza funkcjonariuszami brali udział ratownicy WOPR oraz strażacy z OSP Koronowo i Gościeradz, uratowano  ośmioosobową załogę jachtu nad Zalewem Koronowskim. Jak ustaliły służby, jacht przewrócił się w wyniku załamania pogody i potężnego wiatru. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jak informowaliśmy wczoraj, o godzinie 14:09 do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stacjonującego w Pieczyskach wpłynęło zgłoszenie, z którego treści wynikało, że na Zalewie Koronowskim wywróciła się żaglówka. W tym czasie nad Zalewem „przeszedł bokiem” front burzowy.

Nagle zebrał się potężny wiatr, który przewrócił jeden z jachtów na wodzie. W żaglówce znajdowało się osiem osób, które momentalnie wpadły do wody. Na szczęście informacja o tym zdarzeniu szybko trafiła do służb ratunkowych – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Pierwsi na miejscu pojawili się łodzią ratownicy WOPR-u. Zaraz za nimi pojawili się bydgoscy policjanci z ogniwa wodnego, patrolujący akwen. – Funkcjonariusze zaczęli wyciągać znajdujące się w wodzie osoby. Na brzegu czekała już załoga pogotowia ratunkowego. Na szczęście nie była potrzebna, ponieważ nikomu nic się nie stało – dodaje Słomski. Do pomocy przypłynęły również dwie łodzie ze strażakami z OSP Koronowo i Gościeradz.

Kiedy było już wiadomo, że nikomu nic nie grozi, służby wraz z pomocą właściciela wypożyczalni motorówek w Pieczyskach postanowiły za pomocą łodzi podjąć próbę postawienia żaglówki. Niestety, pomimo kilku prób, położenie łodzi i warunki atmosferyczne na to nie pozwalały. Jacht został położony na bok. W ten sposób policjanci wraz z WOPR-em przy wykorzystaniu motorówki odholowali żaglówkę na brzeg.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments