Bydgoszcz
12C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 11km/h WSW
H 12 • L 12
6C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
19C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeOdnowią zniszczony stadion. Znamy firmę, która przebuduje obiekt przy Piwnika-Ponurego
stadion piwnika ponurego fordon
13.07.2018 | 14:57

Odnowią zniszczony stadion. Znamy firmę, która przebuduje obiekt przy Piwnika-Ponurego

Wykonawcą jest firma z siedzibą w Warszawie.

Na zdjęciu: Aktualny wygląd obiektu sportowego w Fordonie.

Fot. BB

Urząd miasta wyłonił wykonawcę przebudowy stadionu przy ulicy Piwnika-Ponurego w Fordonie. Inwestycja pochłonie nieco ponad dwa miliony złotych.

Chęć przeprowadzenia prac na osiedlu Bohaterów wyraziły dwa podmioty – warszawska firma DBM Services oraz konsorcjum przedsiębiorstw Bogmar z Ostromecka i AB Factor z Bydgoszczy. DBM zaproponował wykonanie zadania za 2,144 miliony złotych, natomiast konkurencyjna oferta opiewała na 3,6 miliona złotych. Wczoraj wydział zamówień publicznych urzędu miasta wyłonił najkorzystniejszą ofertę. Przebudową obiektu na Piwnika zajmie się DBM Services.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy wynika, że podpisanie umowy z wykonawcą nastąpi w przyszłym tygodniu. Na razie nie jest znana jeszcze dokładna data przekazania placu budowy i rozpoczęcia prac.

Przebudowa przestarzałego obiektu obejmie położenie nowej, poliuretanowej bieżni – okólnej o długości 333,33 metrów i prostej o długości 100 metrów. Obie będą wyposażone w cztery tory. Zmodernizowana zostanie też pozostała infrastruktura lekkoatletyczna – w jednym półkolu powstanie miejsce do trenowania skoków wzwyż, a w drugim rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej powstanie skocznia do skoków w dal. Inwestycja obejmuje też wymianę murawy na boisku piłkarskim. Nowa, naturalna nawierzchnia będzie wyposażona w system nawadniania. Za bramkami zamontowane będą piłkochwyty. Aktualnie Rada Osiedla Nowy Fordon prowadzi starania, by gospodarz obiektu otrzymał też profesjonalną kosiarkę do trawy.

Stadion zostanie ogrodzony – dostęp do niego będzie możliwy przez bramę, która zostanie zamontowana przy istniejących schodach prowadzących na boisko od strony ulicy Monte Cassino. Ponadto projekt przewiduje też furtki od strony obiektów ZS nr 5 przy ulicy Piwnika-Ponurego. Miasto na razie nie planuje przebudowy zniszczonych trybun, ani oświetlenia obiektu. Z pewnością temat kolejnych inwestycji w obiekt będzie podnoszony przez fordońskich społeczników.

CZYTAJ WIĘCEJ O PRZEBUDOWIE STADIONU PRZY PIWNIKA-PONUREGO


Powiązane treści