[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Piękne zdjęcia Zofii Ruprecht znalazły się w albumie. Trwa przedsprzedaż „Bydgoszczy nastrojowej”

Dodano: 05.05.2022 | 10:30

Na zdjęciu: Zofia Ruprecht publikuje zdjęcia na bydgoskich grupach w mediach społecznościowych, gdzie budzą one zachwyt i mają grono wielbicieli.

Fot. Zofia Ruprecht

Zofia Ewa Ruprecht – lekarka i miłośniczka fotografowania Bydgoszczy – wydaje album ze swoimi zdjęciami. „Bydgoszcz nastrojowa” to wyjątkowa podróż po mieście, które z roku na rok pięknieje. Dopełnieniem malowniczych zdjęć są teksty Anny Perlik-Piątkowskiej, która podbiła serca czytelników albumem o bydgoskim Śródmieściu. 

Zofia Ewa Ruprecht zawodowo zajmuje się medycyną, ale jej wrażliwość artystyczna sprawa, że za pomocą aparatu w swoim iPhone zapisuje ulotne chwile z życia Bydgoszczy. Choć autorka sama o sobie mówi, że jest fotografem-amatorem, to jej zdjęcia publikowane w mediach społecznościowych mają duże grono fanów. Jej ujęcia doceniła także kapituła pierwszej edycji konkursu Bydgoszcz Press Photo 2021 organizowanego przez Urząd Miasta Bydgoszczy. Zofia Ewa Ruprecht została zwyciężczynią w kategorii dla amatorów.

Teraz zdjęcia dr Zofii Ewy Ruprecht będzie można zobaczyć także na papierze. Wydawnictwo Pejzaż wydaje album „Bydgoszcz nastrojowa”, w którym znajdą się fotografie bydgoskiej lekarki. – „Bydgoszcz nastrojowa” przeniesie Państwa w barwny świat pełen światła i magicznej atmosfery – podkreśla wydawca albumu.

Dopełnieniem malowniczych zdjęć są teksty autorstwa Anny Perlik-Piątkowskiej, która wspólnie z mężem Pawłem kolekcjonuje pocztówki z wizerunkami dawnej Bydgoszczy, a w zeszłym roku podbiła serca czytelników albumem o bydgoskim Śródmieściu. Tym razem Perlik-Piątkowska jest narratorką i przewodnikiem po klimatycznych miejscach pełnych smaku – dzieli się zachwytem miastem, w którym jest zakochana.

Nie bez znaczenia było dla nas to, że Anna – oprócz ogromnej wiedzy na temat Bydgoszczy – jest ambasadorką miasta, a także jest zaangażowana w społeczne inicjatywy upiększania go. Na kartach tego albumu jest fantastycznym przewodnikiem po pokazanych miejscach – kreśli delikatny szkic ich historii, ale i zaprasza do odkrywania wrażeń oraz smaków, które skradły serca mieszkańców i turystów – informuje Wydawnictwo Pejzaż.

Przedsprzedaż albumu „Bydgoszcz nastrojowa” trwa do 18 maja – wysyłki rozpoczną się od 20 maja. Zamówienia należy dokonać za pośrednictwem strony internetowej Wydawnictwa Pejzaż. Cena wynosi 60 złotych. – Mamy nadzieję, że pokazanie Bydgoszczy, oczami tych dwóch wspaniałych kobiet, które na co dzień tu mieszkają i są tym miejscem zachwycone, będzie dla Państwa niezwykłym przeżyciem. Liczymy, że jest to zachęta, by odkrywać miasto na nowo i korzystać z jego uroków – podkreśla Pejzaż.

Warto dodać, że poza albumem Zofii Ewy Ruprecht, w maju odbędzie się także premiera kolejnego albumu autorstwa kustosza Muzeum Kanału Bydgoskiego Tomasza Izajasza – „Pozdrowienia znad rzeki Brdy – od Opławca do Rybiego Rynku”. Niebawem ukaże się także kolejna publikacja Anny Perlik-Piątkowskiej „Pozdrowienia z bydgoskiego Starego Miasta – Rybi Rynek, Mostowa, Stary Rynek”.

Zofia Ewa Ruprecht „Bydgoszcz nastrojowa” – szczegóły

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments