Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 15 • L 14
18C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeŻołnierze z jednostki w Bydgoszczy zakończyli ćwiczenia na poligonie. Już niebawem udadzą się na kolejne manewry [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: st. szer. Anna Wolska / 1 Pomorska Brygada Logistyczna / materiały prasowe

Żołnierze z 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy mają za sobą intensywne szkolenie, które odbyło się na poligonie w Drawsku Pomorskim.

Szkolenie pododdziałów 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej – jak relacjonuje rzecznik brygady – odbyło się w warunkach poligonowych. Trwało ono od 17 do 28 maja. – W ćwiczeniu brali udział żołnierze 3 Batalionu Logistycznego z Glewic, 52 Batalionu Remontowego i 11 Batalionu Ewakuacji Sprzętu z Czarnego, a także dowództwo 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej z Bydgoszczy – mówi por. Justyna Kwiatkowska z 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy.

W trakcie ćwiczeń, wojskowi realizowali szkolenia o charakterze taktycznym, medycznym, terenoznawstwem czy zagadnień z obrony przed bronią masowego rażenia. – Logistycy z Pomorskiej Brygady Logistycznej wykonali też rzuty granatem bojowym, „remontowcy” z Czarnego doskonalili umiejętności strzeleckie, prowadząc ogień z wozów bojowych WZT-2 do celów na odległości 400 – 500 m – opisuje por. Kwiatkowska. Podczas ćwiczeń, sprawdzano także m.in. ewakuację sprzętu bojowego z pola walki.

Pododdziały 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w ramach szkolenia poligonowego przeprowadziły także ćwiczenia taktyczno-specjalne batalionu pk. Szafir-21 i zgrywające ćwiczenia taktyczno-logistyczne pk. Spinel-21. – W ramach ćwiczeń, kierownictwo ćwiczenia ocenia zachowanie się stanów osobowych ćwiczących wojsk na wypadek wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń oraz realizowane przez nich przedsięwzięcia w zakresie ochrony i obrony rejonu operacyjnego rozmieszczenia – precyzuje por. Justyna Kwiatkowska. Na poligonie w Drawsku Pomorskim, gdzie odbywały się manewry, przećwiczono także rozwijanie polowego punktu tankowania.

Już niebawem, kolejni żołnierze 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej udadzą się na kolejne ćwiczenia. Te pod kryptonimem Opal-21 i Dragon-21 odbędą się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści