Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeŻużlowa Polonia już szykuje się na sezon 2024. Jest sponsor tytularny i nowy kapitan
01.12.2023 | 11:10

Żużlowa Polonia już szykuje się na sezon 2024. Jest sponsor tytularny i nowy kapitan

Zdjęcia:

Czwartkowa (30 listopada) konferencja prasowa żużlowej Polonii przyniosła dla kibiców sporo informacji. Znamy nowego kapitana drużyny i datę Kryterium Asów, a prezes Jerzy Kanclerz zdradził, ile jest prawdy w pozyskaniu młodzieżowca Maksyma Borowiaka.

Umowę o dalszej współpracy prezes żużlowego klubu Jerzy Kanclerz oraz jeden z właścicieli firmy Abramczyk, Czesław Abramczyk podpisali w siedzibie firmy w Fordonie. Producent mrożonych ryb jest tytularnym sponsorem bydgoskich żużlowców od 2020 roku – czyli od samego początku, gdy drużyna ściga się na zapleczu PGE Ekstraligi. – Kiedy przeglądałem dokumenty i gdy podpisaliśmy pierwszą umowę w lutym 2020 r., to jestem z tego dumny i się cieszę, że będziemy piąty rok z rzędu współpracować – mówił Kanclerz i dodawał dalej: – Nie jest tajemnicą, że w 2024 r., dostaniemy kilkukrotnie więcej od firmy Abramczyk, na pewno to o 100% więcej niż w 2023 roku. 

Dodajmy też, że klub niedawno otrzymał ok. 150 tysięcy złotych kolejnej transzy za prawa do transmisji telewizyjnych z Canal+ (stacja taką transzę płaciła wszystkim klubom I ligi). Prezes Kanclerz wyraził nadzieję, że współpraca z firmą z siedzibą w Fordonie będzie trwała jeszcze dłużej. Jeden z właścicieli firmy Abramczyk, Czesław Abramczyk przyznał, że dla firmy jest ogromnym honorem wspieranie bydgoskiego sportu. – W ubiegłym sezonie splot pewnych okoliczności sprawił, że drużynie nie udało się awansować, natomiast teraz będziemy jeszcze mocniej wspierać i kibicować. Musimy zrobić wszystko, aby dać bydgoszczanom tę radość, aby zespół w nadchodzącym roku znalazł się w ekstralidze – powiedział.

Abramczyk Polonia przed sezonem 2024. Kanclerz o dacie Kryterium Asów i ewentualnym wzmocnieniu

Podczas spotkania z dziennikarzami prezes klubu ogłosił, że sezon 2024 tradycyjnie rozpocznie Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda, które zostanie rozegrane już po raz trzydziesty piąty. Wiadomo także, że impreza odbędzie się w Wielkanocny Poniedziałek, 1 kwietnia i rozpocznie się o godzinie 16:00. – Już rozmawiam z pierwszymi zawodnikami – powiedział Kanclerz. Tajemniczo zdradził, że będzie jakaś międzynarodowa impreza w nowym sezonie na stadionie Polonii.

Prezesa i właściciela klubu zapytaliśmy o pojawiające się w przestrzeni medialnej informacje o ewentualnym pozyskaniu z Fogo Unii Leszno młodzieżowca Maksyma Borowiaka (nieoficjalnie mówi się także, że młodzieżowcem zainteresowany jest także ROW Rybnik). – Ja osobiście nie rozmawiałem z zawodnikiem, ani z jego ojcem. Docierały do mnie sygnały z Unii Leszno i wiem, że sam zawodnik wyrażał chęć jazdy w naszych barwach – odpowiadał na nasze pytanie Jerzy Kanclerz i dodawał: – Po przeanalizowaniu budżetu uznałem, że mnie po prostu nie stać. Oczywiście, że chciałbym mieć tego zawodnika, ale podpisując umowy z Franciszkiem Karczewskim, Olivierem Buszkiewiczem i Bartoszem Nowakiem stwierdziłem, że ta trójka nam wystarczy. Kanclerz przypomniał do tego, że na przełomie marca i kwietnia 2024 r., egzamin na licencję 500 ccm będą zdawali Emil Maroszek i Adam Putkowski. Obaj w przyszłym sezonie będą mogli jechać co najwyżej w rozgrywkach młodzieżowych, bo 16 lat skończą już po zakończeniu zmagań w lidze.

W trakcie spotkania ogłoszono także, że kapitanem drużyny w sezonie 2024 będzie Mateusz Szczepaniak. Przypomnijmy, że zawodnik w trakcie sezonu dołączył do drużyny na zasadzie wypożyczenia z GKM-u Grudziądz, gdy ze względu na kontuzję do jazdy nie był zdolny Daniel Jeleniewski.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments