Bydgoszcz
5C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 5 • L 4
11C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŻużlowa Polonia z nowym menedżerem. „Zawodnicy sami się do nas zgłaszali”
08.02.2018 | 06:30

Żużlowa Polonia z nowym menedżerem. „Zawodnicy sami się do nas zgłaszali”

Polonia rozpocznie sezon II ligi na początku kwietnia.

Na zdjęciu: Żużlowców Polonii w nowym sezonie poprowadzi nowy menedżer.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Żużlowa Polonia ma nowego menedżera. Od nadchodzącego sezonu drużynę poprowadzi Jerzy Kanclerz.

Jerzy Kanclerz to nie jest anonimowa postać w bydgoskim środowisku żużlowym. Od lat związany z żużlem, współpracował już z Polonią, ale w ostatnich latach z klubem rozstawał się dwukrotnie – gdy prezesem klubu byli Marian Dering (2012) i Jarosław Deresiński (2013). Teraz wraca do żużlowego zespołu, który w tym roku ścigać się będzie w najniższej klasie rozgrywkowej – II lidze (Polskiej Lidze Żużlowej). – Podjąłem się tej misji, a prezes Władysław Gollob nosił się z zamiarem zmiany menedżera od dłuższego czasu – mówi Kanclerz w rozmowie z naszym portalem. Na stanowisku menedżera Jerzy Kanclerz zastąpi Jacka Golloba.

Zapytaliśmy nowego menedżera klubu o to, jakie plany przygotowawcze mają bydgoscy żużlowcy do sezonu. – Po raz pierwszy na tor wyjedziemy 19 marca, ale wszystko zależy od tego, jakie będą warunki atmosferyczne i jaki będzie stan toru – podkreśla Jerzy Kanclerz. Jak się dowiedzieliśmy, Polonia ma w planach rozegranie tylko jednego meczu kontrolnego. 25 marca, bydgoszczanie zmierzą się ze Startem Gniezno. – Gnieźnieński klub złożył nam propozycję rozegrania tego spotkania, a my na nią przystaliśmy – dodaje Kanclerz. Dzień wcześniej (24 marca), mają odbyć się zaległe z końcówki ubiegłego roku indywidualne mistrzostwa Bydgoszczy, które zostaną połączone z prezentacją zespołu.

Oprócz sparingu ze Startem żużlowcy Polonii będą również ścigali się między sobą. – Będziemy mieli takie wewnętrzne sparingi. Nie zaplanowaliśmy żadnego wyjazdowego zgrupowania, z uwagi na stan naszych finansów – informuje nowy menedżer bydgoskich żużlowców. Kanclerz przyznaje, że sytuacja związana z oddłużaniem klubu zmierza w dobrym kierunku. – Wierzę, że za dwa lata dług będzie zredukowany, na dzień dzisiejszy już mamy 50-60% długów spłaconych. Pozostały nam jeszcze jednak zaległości względem BSI (organizator cyklu Grand Prix i Drużynowego Pucharu Świata – red.) – przekazuje.

Zapytaliśmy również Jerzego Kanclerza o to, jak ocenia szanse bydgoskiego klubu w nadchodzącym sezonie. – Ten sezon to będzie dla nas wielka niewiadoma. Musimy się zweryfikować, bowiem mamy najniższy budżet spośród wszystkich klubów w II lidze. Zawodnicy, których mamy w kadrze często sami się do nas zgłaszali – kończy Jerzy Kanclerz.


Powiązane treści