Żużlowy mistrz świata jest z Polski. Bartosz Zmarzlik obronił tytuł podczas toruńskiej rundy Grand Prix

Dodano: 03.10.2020 | 22:22
Bartosz Zmarzlik

Finałowe rundy cyklu rozegrano na toruńskiej MotoArenie.

Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik obronił w Toruniu tytuł żużlowego mistrza świata.

Bartosz Zmarzlik w imponującym stylu obronił tytuł żużlowego mistrza świata. Polak wygrał ostatnią rundę cyklu Grand Prix, która odbyła się na toruńskiej MotoArenie.

W 1973 roku po złoty medal indywidualnych mistrzostw świata sięgnął Jerzy Szczakiel. Dekadę temu złoto wywalczył Tomasz Gollob. Teraz to samo uczynił Zmarzlik, który obronił wywalczony przed rokiem tytuł.

Żużlowy cykl Grand Prix w dobie pandemii COVID-19 rozegrano niemal błyskawicznie. Turnieje odbyły się tylko w Polsce (podwójne rundy we Wrocławiu, Gorzowie Wielkopolskim i Toruniu) oraz Czechach (Praga).

Ostatnie zawody cyklu na MotoArenie wygrał Zmarzlik, a drugi był Maciej Janowski. Ten pierwszy z tytułu mistrzowskiego mógł się cieszyć po biegu półfinałowym, w którym dojechał do mety za plecami Szweda Fredrika Lindgrena, ale przed Brytyjczykiem Taiem Woffindenem i Duńczykiem Leonem Madsenem. Świetnie spasowany z toruńskim torem był za to Janowski. „Magic” z siedmiu swoich biegów wygrał aż pięć, pecha miał tylko w trzeciej serii startów, gdzie zanotował defekt. Na podium toruńskiego turnieju stanął dzisiaj jeszcze Rosjanin Artem Łaguta.

Przypomnijmy, że wczorajszy turniej sensacyjnie wygrał Australijczyk Max Fricke (dzisiaj trzynasty) przed Woffindenem, Lindgrenem i Zmarzlikiem.

2020 FIM FST GRUPA BROKERSKA GRAND PRIX POLSKI – TORUŃ, MOTOARENA – 3.10.2020 R.