Wiatr: 1km/h SSW
H 5 • L 5
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejna wygrana BKS-u Bydgoszcz. Awans do play-offów stał się faktem!
bks_bydgoszcz_hokej
29.02.2016 | 10:15

Kolejna wygrana BKS-u Bydgoszcz. Awans do play-offów stał się faktem!

Na zdjęciu: Hokeiści BKS-u Bydgoszcz zagrają w półfinałach play-off II ligi.

Czwarte zwycięstwo z rzędu w grupie północnej II ligi hokeja na lodzie odnieśli zawodnicy Budowlanego Klubu Sportowego. W niedzielne popołudnie zespół prowadzony przez Jurija Zinkowa pokonał Warsaw Capitals 6:3 i zapewnił sobie awans do półfinału fazy play-off!

Pojedynek na toruńskim Tor-Torze był najważniejszą tegoroczną potyczką hokeistów BKS-u. Zarówno bydgoszczanie, jak i stołeczna drużyna byli (i de facto nadal są) sąsiadami w tabeli (odpowiednio czwarte i piąte miejsce w ligowej klasyfikacji). I to sąsiadami z apetytami na znalezienie się w najlepszej czwórce grupy północnej.

Po niedzielnym meczu wiadomo, że smak gry w półfinałach odczują jedynie gracze BKS-u. Nie była to jednak wygrana łatwa, a na jej przypieczętowanie przyszło sympatykom klubu (do Torunia przybyło ich około setki!) czekać do ostatniej tercji.

Zanim to jednak nastąpiło, hokeiści z miasta nad Brdą musieli nawet odrabiać straty. Na bramkę Jakuba Puchalskiego z 10 minuty odpowiedzieli bowiem dwukrotnie stołeczni zawodnicy – Jakub Kosobucki i Wojciech Komorski (odpowiednio – niespełna minutę po wznowieniu drugiej tercji i w 26 minucie gry). Podziałało to jednak mobilizująco na BKS, który jeszcze przed końcem drugiej części rywalizacji odzyskał prowadzenie za sprawą Macieja Matusiaka (33 minuta) oraz Krystiana Jurskiego (35 minuta).

W trzeciej tercji bydgoszczanie przypieczętowali wygraną, strzelając trzy kolejne gole, a tracąc zaledwie jednego. Najpierw Filipa Brennka pokonał Maciej Niedzielski po podaniu Patryka Pronobisa (46 minuta), a zaledwie 120 sekund później piątą bramkę dla BKS-u dołożył Mateusz Barański (asysta Puchalskiego). Co prawda imiennik tego ostatniego – Kosobucki – zdołał jeszcze trafić na 3:5, ale ostatnie słowo należało do nominalnych gospodarzy. Na niewiele ponad minutę przed końcem Michał Sochacki ustalił wynik meczu, korzystając z dogrania duetu – Szymon Kiliński – Puchalski.

Wygrana sprawiła, że bydgoscy hokeiści po jedenastu meczach mają 18 punktów, podczas gdy warszawianie (w sobotę ulegli 4:6 Mad Dogs Sopot) – jedynie 13. Do końca fazy zasadniczej obu ekipom pozostał do rozegrania już tylko jeden mecz.

II liga hokeja na lodzie (grupa północna) – 28.02.2016 r., godz. 13:00 (Tor-Tor, Toruń)
BKS BYDGOSZCZ – WARSAW CAPITALS 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)

bramki dla BKS-u: Puchalski 10′, Matusiak 33′, Jurski 35′, Niedzielski 46′, Barański 48′, Sochacki 59′

kary: 14 min. – 10 min.