Bydgoszcz
-5C
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -5 • L -5
-3C
Wt
-3C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci zatrzymali mężczyznę, który smarował dziecięce wózki odchodami
13686773_281223528909472_2033812735510205382_n
29.07.2016 | 15:15

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który smarował dziecięce wózki odchodami

31-latek zostanie przebadany przez psychiatrę.

Na zdjęciu: Tak wygląda jeden z wózków zniszczonych przez 31-latka.

Fot. Pani Aleksandra

Dzisiaj przed południem policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o niszczenie wózków dziecięcych poprzez smarowanie ich odchodami. Ta informacja powinna uspokoić przede wszystkim mieszkańców Fordonu, którzy obawiali się pozostawiać swoje wózki na klatkach. 

Osobą, która w taki nietypowy sposób niszczyła cudze mienie okazał się 31-latek. Odnaleźli go funkcjonariusze z Komisariatu Policji Bydgoszcz – Fordon, którzy zajmowali się tą sprawą. Pomogli im w tym świadkowie oraz nagrania z monitoringów. Na podstawie dwóch taśm udało się wytypować podejrzanego. Wczoraj (28.07) potwierdzono przypuszczenia, a dzisiaj (29.07) zatrzymano mężczyznę.

31-latek został przesłuchany przez policjantów. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Jednak możliwe, że nie zostanie on ukarany tak, jak inne osoby niszczące cudze rzeczy. Dlaczego? – Podejrzany ma problemy zdrowotne. Do sprawy na pewno zostanie powołany biegły do spraw psychiatrii – wyjaśnia podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.

O mężczyźnie zrobiło się głośno kilka dni temu za sprawą zdjęć wrzucanych przez osoby poszkodowane. Na fotografiach widniały dziecięce wózki wysmarowane odchodami, a czasami dodatkowo oblane moczem. Do policjantów trafiły 4 zgłoszenia o takich sytuacjach. Do pierwszego zdarzenia doszło w drugiej połowie czerwca. Funkcjonariusze nie wykluczają, że mogą dojść kolejne zgłoszenia. Mundurowi zbadają również, czy mężczyzna nie dopuścił się podobnych zachowań prowadzących do uszkodzenia cudzego mienia.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail