Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSukces hokeistów. BKS mistrzem II ligi!
25.03.2018 | 18:09

Sukces hokeistów. BKS mistrzem II ligi!

Bydgoski zespół wygrał finałowy mecz w Warszawie.

Na zdjęciu: Hokeiści BKS-u zostali mistrzami II ligi, grupy zachodniej.

Duży sukces hokeistów Budowlanego KS. Bydgoski zespół wygrał rozgrywki II ligi, grupy północnej. W finałowym meczu, bydgoska drużyna wygrała z Warsaw Capitals.

To najważniejsze wydarzenie w historii klubu. Bydgoszczanie w finałowym meczu zagrali znakomicie.

W pierwszej tercji, bramkarza gospodarzy pokonali Łukasz Sokół, Arkadiusz Marmurowicz, Marcin Konieczka i Patryk Gawara, natomiast do siatki bydgoszczan trafili Maciej Młynarczyk oraz Michał Szot. Kolejne minuty to przewaga bydgoskiego zespołu. W drugiej odsłonie, strzelecki dorobek BKS-u powiększyli Marmurowicz, Gawara, Ł. Sokół i Szymon Kiliński, a w trzeciej tercji trafili jeszcze Ł. Sokół, Gawara i Rafał Sokół. Gospodarze odpowiedzieli jedynie golem Michała Główki.

Po triumfie w rozgrywkach, bydgoski klub wywalczył awans do I ligi. Klub musi spełnić jednak wymagania stawiane przez tę ligę. BKS zyskał możliwość udziału w turnieju finałowym II ligi, który odbędzie w Krynicy (6/7 kwietnia). W nim zagrają cztery najlepsze ekipy grupy południowej oraz triumfatorzy zmagań w grupach północnej i północno-wschodniej. To będzie turniej dla uczczenia 90-lecia hokeja w tym mieście.

HOKEJ NA LODZIE – II LIGA, GRUPA ZACHODNIA – MECZ FINAŁOWY – 25.03.2018 R.
WARSAW CAPITALS – BUDOWLANY KS BYDGOSZCZ 3:11 (2:4, 1:4, 0:3)
Bramki: Maciej Młynarczyk (4:06), Michał Szot (19:10), Michał Główka (37:37) – Łukasz Sokół (5:05), Arkadiusz Marmurowicz (9:29), Marcin Konieczka (10:45), Patryk Gawara (13:54), Arkadiusz Marmurowicz (20:16), Patryk Gawara (20:38), Łukasz Sokół (22:13), Szymon Kiliński (34:21), Rafał Sokół (40:37), Patryk Gawara (47:37), Łukasz Sokół (58:50).

BUDOWLANY KS: Tomczyk, P. Rzepiński – Bielicki, Ł. Sokół, R. Sokół, Marmurowicz, Gawara – Tomczyk, Gościński, Kiliński, Wieczorek – Cichewicz, Ł. Rzepiński, Gerlipp, Jurski, Konieczka – Borkowski.