Bydgoszcz
22C
Słonecznie
60% wilgotność
Wiatr: 4km/h NE
H 22 • L 22
26C
Pon
26C
Wt
27C
Sr
30C
Czw
29C
Pt
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznes100 lat sukcesów. Sims Recycling Solutions świętuje 100-lecie grupy SMM
DSC_1081
20.12.2017 | 09:48

100 lat sukcesów. Sims Recycling Solutions świętuje 100-lecie grupy SMM

Na zdjęciu: Pracownicy Sims Recycling Solutions świętowali stulecie grupy SMM.

Fot. mat. prasowe

Sims Metal Management w tym roku świętowało 100-lecie swojej działalności. Jest to ważne osiągnięcie, którym tylko nieliczne firmy mogą się pochwalić. Jeden z oddziałów firmy pod nazwą Sims Recycling Solutions mieści się w naszym mieście, przy ulicy Ernsta Petersona 4a.

– Cieszę się, że miałem zaszczyt wraz z moim zespołem świętować taką rocznicę. Każdy jubileusz jest niezwykłym dokonaniem. Jest również okazją do oceny dotychczasowych osiągnięć oraz spojrzenia w przyszłość i wyznaczenia nowych celów. W naszych usługach duży nacisk stawiamy na zrównoważony rozwój i dbałość o ekologię. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna w dzisiejszych czasach jest troska o środowisko – powiedział Jarosław Grudowski, Site Manager.

Krótki rys historyczny.

Firma swoje początki zawdzięcza Albertowi Sims, który to w 1917 roku w dopiero co rozwijającym się australijskim mieście – Sydney, założył małą firmę recyklingową. Podobnie jak wiele dzisiejszych wielkich firm, tak również i Sims miał skromne początki. Albert Sims przeprowadził się wraz ze swoją rodziną z Anglii do Australii w 1913 r., mając w kieszeni tylko kilka szylingów. Dzięki determinacji, krok po kroku rozwijał swoją firmę. Pod koniec lat trzydziestych firma znana jako Albert G. Sims Limited przeprowadzała recykling metali w całej Australii.

Rozwój mediów cyfrowych w latach 90. wprowadził potrzebę recyklingu elektroniki. W odpowiedzi na to w 2002 roku została uruchomiona nową gałąź firmy – Sims Recycling Solutions (SRS). Przez kolejne 15 lat Sims Recycling Solutions zaczął się rozwijać, rozszerzając swoją działalność na pięć kontynentów. Starania i solidna praca firmy zostały docenione poprzez przyznanie w 2015 i 2016 roku nagrody Computing Secury Awards w kategorii bezpieczne niszczenie danych.

Kilka faktów o firmie

Sims Recycling Solutions na rynku polskim działa od kilku lat, proponując swoim klientom usługi z dziedziny zarządzania cyklem życia sprzętu IT.  W obecnych czasach organizacje muszą przestrzegać rygorystycznych przepisów związanych z ochroną danych i dbać o swoje zasoby. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom SRS optymalizuje wszystkie te działania, dając wymierny zysk dla przedsiębiorstwa.

Jedną z marek SRS jest znana na bydgoskim rynku firma Device, która już od 22 lat wyposaża przedsiębiorstwa, placówki oświatowe i klientów indywidualnych w poleasingowy sprzęt komputerowy. Sprzęt można nabyć na stronie www.device.pl. – Nasi klienci doceniają bardzo dobry stan techniczny zakupionego sprzętu oraz cieszą się z możliwości jego długotrwałej eksploatacji – skomentował Jarosław Grudowski.

Podobne wpisy

Powiązane treści