Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

17-latka chciała skoczyć z mostu Fordońskiego. Powstrzymali ją policjanci

Dodano: 23.11.2016 | 12:38

Desperatka została zabrana do szpitala.

Na zdjęciu: Most Fordoński, z którego chciała skoczyć dziewczyna.

Fot. Pit

W ubiegły poniedziałek, 21 listopada, ok. godz. 13:30 do bydgoskich policjantów dotarła informacja o kobiecie, która chce skoczyć z mostu Fordońskiego. Na miejscu natychmiast pojawili się funkcjonariusze. Życie 17-latki udało się ocalić.

Patrol, który zjawił się na miejscu zdarzenia, zobaczył młodą dziewczynę stojąca na przęśle mostu od strony rzeki. Na widok policjantów 17-latka zaczęła krzyczeć, że mają oni zostawić ją w spokoju, nie podchodzić, bo skoczy do Wisły. – Twierdziła, że chce się zabić, gdyż nikt jej nie rozumie, wszyscy się od niej odwracają i ma dość takiego życia – relacjonuje st. asp. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Jednak policjanci nie zamierzali odpuścić. Zaczęli spokojnie rozmawiać z dziewczyną. – Prowadzili konwersację w taki sposób, by uśpić jej czujność i jednocześnie podejść do niej jak najbliżej – mówi st. asp. Kowalska. Wykorzystana taktyka okazała się skuteczna. W pewnym momencie funkcjonariusze chwycili desperatkę za ubranie i wciągnęli na most. Na miejscu zjawiło się pogotowie ratunkowe, które zabrało dziewczynę do szpitala.